سامسونگ گلکسی S9 پلاس در گیک‌بنچ ظاهر شد؛ امتیازهای قابل دفاع!

در میان تمام شایعات درخصوص گوشی پرچم‌دار سامسونگ گلکسی S9 پلاس، انتشار یک بنچمارک از آن، خبر بسیار خوبی محسوب می‌شود. به‌تازگی پرچم‌دار آینده سامسونگ در گیک‌بنچ حاضر شده تا ببینیم چه عملکردی از خود نشان می‌دهد. علی‌رغم این‌که بنچ‌مارک منتشر شده امتیاز نهایی گلکسی S9 را نشان نمی‌دهد، اما پرچم‌دار سامسونگ گام اول را محکم برداشته است.

شماره مدل ثبت شده برای این دستگاه، SM-G965U1 است. از آن‌جایی‌که گلکسی S8 پلاس و البته گلکسی S7 اج که نسخه بزرگ‌تر برادران خود بودند از شماره مدلی منتهی به عدد ۵ بهره بردند، پس شماره مدل این دیوایس نیز متعلق به گلکسی S9 پلاس است. حرف “U” آنلاک بودن این مدل را نشان می‌دهد که البته با توجه به عدد ۱ بعد از آن، ظاهرا این نسخه مربوط به ایالات متحده است.

گلکسی S9 پلاس با تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ در این آزمایش ظاهر شد. امتیاز بخش تک‌ هسته‌ای نماینده سامسونگ به ۲۴۲۲ رسیده که در مقایسه با تراشه اسنپدراگون ۸۳۵، تا ۲۷ درصد افزایش را نشان ‌می‌دهد. امتیاز بخش چند هسته‌ای نیز ۸۳۵۱ ثبت شده که باز هم در مقایسه با نمونه سال گذشته افزایش ۳۱ درصدی را نمایان می‌کند.

 

اگرچه با امتیازهای بالایی روبرو هستیم، اما هنوز برای شکست تراشه A11 بیونیک حاضر در آی‌فون X، گلکسی S9 باید عملکرد بهتری از خود نشان دهد. دوباره یادآوری می‌کنیم که این اعداد نشان‌دهنده تمام توان پرچم‌دار سامسونگ نیستند و قطعا پس از انجام بهینه‌سازی‌های بیش‌تر، عملکرد به مراتب بهتری را از گلکسی S9 شاهد خواهیم بود.

در بنچمارک فوق، مقدار رم گلکسی S9 پلاس ۵ گیگابایت ذکر شده است. پیش از این شنیده بودیم که مدل‌های جدید سری S ظرفیت رم متفاوتی خواهند داشت. ظاهرا عضو کوچک‌تر از ۴ گیگابایت رم بهره خواهد برد؛ در حالی‌که برادر بزرگ‌تر به ۶ گیگابایت رم مجهز است. به خاطر داشته باشید که نرم‌افزار بنچمارک‌ها در بعضی اوقات مشخصات یک دیوایس را اشتباه تشخیص می‌دهد، بنابراین باور این‌که گلکسی S9 پلاس ۵ گیگابایت رم داشته باشد بسیار بعید است و احتمالا این هندست از ۶ گیگابایت رم برخوردار خواهد بود.

 

جدای از بحث رم، خانواده گلکسی S9 ساختار دوربین متفاوتی دارند. گلکسی S9 به یک دوربین مجهز بوده اما برادر بزرگ‌ترش از دوربین دوگانه بهره‌ می‌برد. به‌علاوه، انتظار داریم که از میزان حاشیه‌های صفحه نمایش نیز اندکی کاسته شده باشد. حسگر اثر انگشت نیز از جای سابق خود که در کنار سنسور دوربین قرار داشت، تغییر مکان داده و به زیر دوربین منتقل شده است.

نهایتا در این بنچمارک ذکر شده که گلکسی S9 پلاس مجهز به اندروید اوریو خواهد بود. امیدواریم با وجود پروژه Google Treble، سامسونگ دیگر بهانه‌ای برای به‌روزرسانی پرچم‌داران خود به آخرین نسخه اندروید نداشته باشد. پیش‌بینی می‌شود که این دو مدل در اواخر ماه فوریه معرفی شوند.