سرانجام دوربین هوش مصنوعی گوگل برای فروش در دسترس قرار گرفت

سال گذشته در مراسم رونمایی از پیکسل ۲، گوگل از دوربین کوچک Clips خود نیز پرده برداشت که از هوش مصنوعی در آن بهره گرفته شده و دوربین قادر است خود تشخیص دهد که چه زمانی باید یک عکس یا ویدیو را بگیرد.

اکنون این گجت ۲۴۹ دلاری کم‌کم برای فروش در وبسایت خود در دسترس خواهد بود، اما همانطور که سایت Android Police نیز بدان اشاره کرده، ممکن است کمی تا تحویل آن طول بکشد. بسته به آدرس محل زندگی مشتریان، پیش‌بینی می‌شود تاریخ‌های تحویل بین ۲۷ فوریه تا ۵ مارس متغیر باشد.

Clips camera

خب آیا شما هم باید یکی سفارش دهید؟ در حالی که شما برای گرفتن یک عکس باید براساس حدس و گمان و به سلیقه خود متکی باشید، هوش مصنوعی دوربین کلیپس، برای انتخاب بهترین زمان گرفتن عکس، توسط عکاسان حرفه‌ای آموزش دیده است. این دوربین دارای یک دکمه شاتر با اندازه ۲ اینچ مربع (حدود ۱۲.۹ سانتیمتر مربع) است! همچنین سنسور آن ۱۲ مگاپیکسل و دارای زاویه دید ۱۳۰ درجه است. این دوربین از حافظه ۱۶ گیگابایتی نیز پشتیبانی کرده که تا سه ساعت ویدیو در آن جای خواهد گرفت.

Chris Velazco، از کارشناسان خبره موبایل، در ماه اکتبر ۲۰۱۷ با بررسی آن، تحت تاثیر نتایج دوربین کلیپس قرار گرفته بود. اما ما هنوز هم به زمان بیشتری برای چگونگی عملکرد آن در زندگی روزمره خود نیاز داریم.