سهم ۸۸ درصدی iOS 9 در میان دستگاه‌های سازگار با آن

اپل بر روی صفحه پشتیبانی از توسعه‌دهندگان، از نصب شدن iOS 9 بر روی ۸۸ درصد دستگاه‌های سازگار با این نسخه خبر داد و براساس این آمار از هر ۱۰ نفر دارنده آیفون، آیپد و آیپاد تاچ، ۹ نفر از این نسخه استفاده می‌کنند. با نزدیک شدن به عرضه عمومی iOS 10 در چند هفته آینده و با معرفی و عرضه آیفون‌های جدید، اپل امیدوار است تا آمار استفاده از آن نیز همانند iOS 9 چشمگیر باشد.

اگرچه این میزان نصب قابل ستایش است، اما این شرکت اعلام کرده ۵۰ درصد آن مربوط به زمان عرضه آن (سپتامبر ۲۰۱۵) است که سریعترین نرخ نصب یک نسخه جدید در کل تاریخ اپل محسوب می‌شود. یک ماه بعد از عرضه آن و با ارایه iOS 9.1، اپل در گزارشی میزان نصب را ۶۶ درصد اعلام کرده بود.

apple2 (1)

اگرچه هر سیستم‌عامل مطرحی مزایا و معایبی دارد ولی زمانی که صحبت از سهولت بروزرسانی در دنیای دستگاه‌های همراه می‌شود این شرکت اپل است که تاج پادشاهی را نصیب خود می‌کند، چراکه دستگاه‌های اندرویدی به علت عدم انتشار بروزرسانی و وجود مدل‌های متعدد، از نسخه‌های بسیاری متفاوتی بهره می‌برند و سیستم‌عامل ویندوزفون نیز از کمبود توسعه رنج می‌برد که به معنی انتظار بیش از حد کاربران این سیستم‌عامل برای دریافت ورژن جدید است. در نسخه‌های جدید iOS، اپل آن را به سرعت برای دستگاه‌های سازگار ارایه می‌کند و این سیستم عامل بدون دخالت هیچ شرکت ثالثی در دسترس تمامی کاربران اپراتورهای مخابراتی مختلف قرار می‌گیرد.

apple_ipads_3_thumb800

همانطور که در قبل ذکر شد iOS 10 این موفقیت را تکرار خواهد کرد و کاربران محصولات اپل باید منتظر یک حالت تاریک جدید، افزایش امنیت، شکلک‌های جدید و رفع مشکلات فراوان در این نسخه جدید باشند.