شرکت اپل هزینه تعمیر صفحه نمایش گوشی آی‌فون X را اعلام کرد

اگر قصد خرید گوشی آی‌فون X را دارید، ابتدا شاید ضروری باشد که بدانید تعمیر صفحه نمایش 5.8 اینچی سوپر رتینا این گوشی هزینه بالایی به شما تحمیل می‌کند. با توجه به این موضوع که این دستگاه قیمت بالایی دارد، جای تعجبی ندارد که تعمیراتش نیز نسبت به دیگر محصولات موجود در بازار، هزینه بیشتری از صاحب آن طلب کند.

براساس اظهارات اپل، تعمیر صفحه نمایش آی‌فون X به تنهایی 279 دلار هزینه دارد، در حالی‌که تعمیرات مربوط به سایر خسارت‌ها در حدود 549 دلار برای کاربران آب خواهد خورد. لازم به ذکر بوده که این هزینه‌ها مربوط به دستگاه‌هایی هستند که از ضمانت استاندارد 1 ساله اپل بهره نمی‌برند.

آی‌فون X

برای اطلاع دقیق از این موضوع، توجه شما را به بیانیه رسمی اپل جلب می‌کنیم.

هزینه‌های تعمیر صفحه نمایش در صورتی اعمال می‌شوند که:

  • خسارت ناشی از ضربه باشد چراکه این نوع آسیب‌دیدگی شامل ضمانت‌نامه اپل نیست.
  • زمانی‌که صفحه نمایش آی‌فون شما شکسته باشد، در حالی‌که شما هنوز تحت پوشش گارانتی هستید ولی دارای سرویس +AppleCare نباشید.
  • صفحه نمایش گوشی شما از کار افتاده باشد و دستگاه‌تان تحت پوشش ضمانت اپل، حقوق مشتریان یا +AppleCare نیست.
  • در صورتی‌که گوشی آی‌فون شما دارای خسارت‌های دیگری بیش از نمایشگر باشد. برای اطلاع از هزینه‌های مربوطه باید به بخش “سایر خسارات” مراجعه کنید.

هزینه‌های مربوط به تعمیر آی‌فون X در مقایسه با هزینه‌های تعمیر سایر مدل‌های آی‌فون (شامل آی‌فون 8 و 8 پلاس) کاملا بالاتر است:

در صورت استفاده از سرویس +AppleCare می‌توانید هزینه‌های تعمیر ذکر شده را نادیده بگیرید. این سرویس برای گوشی آی‌فون X حدود 199 دلار هزینه دارد و طول دوره گارانتی آن را به 2 سال افزایش می‌دهد. به کمک +AppleCare، با صرف هزینه 29 دلار تا 2 نوبت قادر به تعمیر صفحه نمایش آی‌فون X خود خواهید بود، در حالی‌که تعمیرات مربوط به سایر خسارت‌ها، 99 دلار هزینه دارد.