شرکت تولیدکننده هوم‌پادهای اپل، خبر از اضافه شدن فناوری تشخیص چهره به اسپیکرهای هوشمند می‌دهد

کمپانی Inventec Appliances که اسپیکرهای هوشمند هوم‌پاد اپل را مونتاژ می‌کند، هفته گذشته اظهار کرد که انتظار دارد قابلیت ایجاد شده توسط دوربین‌های حسگر سه‌بعدی نهایتا در اسپیکرهای هوشمند قابل دسترس باشد. به باور دیوید هو، رئیس شرکت Inventec Appliances، این ویژگی شامل فناوری‌های تشخیص تصویر و چهره است که می‌توانند استفاده از محصول را ساده‌تر و دلپذیرتر نمایند. مدیر اجرایی شرکت نیز از عدم اطمینان خود نسبت به میزان تقاضا و استقبال مشتریان از اسپیکرهای هوشمند مجهز به هوش مصنوعی صحبت کرد.

اگرچه آقای هو هیچ اشاره‌ای به نام هوم‌پاد اپل نکرد، اما وی گفت:

شرکت Inventec Appliances به‌دنبال تولید اسپیکری هوشمند با قابلیت فرمان‌گیر صوتی تا انتهای سال جاری است.

این دستگاه می‌تواند محصول جدید اپل باشد که انتظار می‌رود در ماه آینده و با قیمت 349 دلار عرضه شود. او همچنین عنوان کرد که کمپانی وی، اسپیکرهای هوشمند را برای بیش از یک مشتری تولید می‌کند و اکنون در میانه سال، فرآیند حمل و ارسال تعدادی از این دستگاه‌ها اجرا شده است.

به اعتقاد آرتور لیائو، تحلیل‌گر موسسه تایوانی Fuban Securities، داده‌های زنجیره تامین نشان می‌دهند که شرکت اپل تعداد 4 میلیون دستگاه هوم‌پاد را برای سال 2018 تولید خواهد کرد. با این‌حال، آرتور لیائو مطمئن نیست که برای این تعداد محصول، تقاضا وجود داشته باشد. همچنین لیائو پیش‌بینی می‌کند که امسال اپل 20 میلیون ایرپاد خواهد فروخت که با 50 درصد افزایش در سال آینده، این عدد به 30 میلیون واحد می‌رسد.

علاوه‌بر این، شرکت Inventec Appliances، ایرباد (ear buds) بی‌سیم که با بلوتوث کار می‌کند را نیز تولید می‌نماید. براساس آخرین گمانه‌زنی‌ها، شرکت صنایع Luxshare چین نیز ایرپادهای اپل در سال بعد را تولید می‌کند، در حالی‌که شرکت فاکسکان (Foxconn)، به تیم سازنده هوم‌پاد خواهد پیوست.

از آن‌جایی‌که ممکن است شاهد یک هوم پاد با قابلیت درک سه‌بعدی باشیم، جف پو، تحلیل‌گر موسسه مشاوره سرمایه‌گذاری Yuanta، پیش‌بینی می‌کند که هوم‌پاد با قابلیت درک سه‌بعدی می‌تواند تا سال 2019 به بازار عرضه شود.