شیائومی بیش از ۱۰ میلیون دستگاه IoT را به فروش رسانده است

به‌نظر می‌رسد شیائومی در همه زمینه‌ها به صورتی باورنکردنی در حال پیشرفت است. گزارش‌ها حاکی از آن هستند که این کمپانی چینی توانسته بیش از ۱۰ میلیون دستگاه مبتنی بر IoT و خانه هوشمند را به فروش برساند. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که “اپل چین” تنها سه سال بوده که شروع به ساخت دستگاه‌های IoT کرده است.

این غول تکنولوژی در گزارش منتشر شده خود به مناسبت کریسمس اعلام کرده که در ماه جاری میلادی توانسته دستاوردهای جدیدی را کسب کند که از جمله آن‌ها می‌توان به ثبت یک رکورد جدید در فروش این نوع دستگاه‌ها اشاره کرد. هم‌چنین به‌نظر می‌رسد که مطابق برنامه‌ریزی‌ها، شیائومی هم‌چنان تنوع محصولات خود در زمینه‌های گوناگون را بیش‌تر خواهد کرد. در حال حاضر ابزارهای مبتنی بر IoT شیائومی شامل جاروبرقی‌ هوشمند، اسپیکر هوشمند Mi، دماسنج خانگی Mi، ترازوی هوشمند و کیت امنیتی خانه می‌شوند و انتظار می‌رود در سال آتی بر تنوع این محصولات افزوده شود. اکثر دستگاه‌های IoT شیائومی از پلتفرم MIJIA استفاده می‌کنند.

اکثر دستگاه‌های IoT شیائومی انحصارا در چین به فروش می‌رسند، با این‌حال برخی از آن‌ها را می‌توان از وب‌سایت‌های خرده فروشی نظیر Banggood ،GearBest و LightInTheBox در دیگر کشورها نیز خریداری کرد. مطابق گفته‌های اخیر مدیران شیائومی، این کمپانی قصد ندارد در حال حاضر فروش مستقیم خود را در دیگر کشورها گسترش دهد، با این وجود شیائومی برخی از دستگاه‌های IoT خود را در هند به فروش می‌رساند. لازم به ذکر است عملکرد شیائومی در هند بسیار موفقیت آمیز بوده و فروش اسمارت‌فون‌های این کمپانی در هند در حال نزدیک شدن به سامسونگ است.