شیائومی ردمی نوت ۵ پرو با تراشه‌ای جدید ۲۵ بهمن ماه معرفی می‌شود

پیش از این گزارشاتی منتشر شده بود که اشاره می‌کردند کمپانی شیائومی به‌زودی اسمارت‌فون ردمی نوت ۵ را معرفی خواهد کرد. حال به نظر می‌رسد که باید منتظر روز ۲۵ بهمن و رویدادی در کشور هند باشیم که طی برگزاری آن علاوه بر دیوایس فوق، پرده‌ها از روی گوشی شیائومی ردمی نوت ۵ پرو نیز برداشته شود.

انتظار داریم مدل پرو قدرت بیش‌تری نسبت به برادر اورجینالش داشته باشد. قطعا تعجب نخواهید کرد وقتی بدانید که تراشه اسنپدراگون ۶۳۶ موجود در گوشی شیائومی ردمی نوت ۵ پرو قدرتی به مراتب بیش‌تر از تراشه اسنپدراگون ۶۲۶ به کار رفته در شیائومی ردمی نوت ۵ خواهد داشت.

به هر حال، هنوز هم برخی منابع ادعا می‌کنند که به جای معرفی این دو مدل ذکر شده، شیائومی گوشی‌های ردمی ۵ و ردمی ۵ پلاس را به عنوان جانشین اعضای خانواده ردمی نوت ۵ برای بازار هند معرفی خواهد کرد. بد نیست بدانید گوشی‌های ردمی ۵ و ردمی ۵ پلاس هم‌اکنون تنها برای کشور چین به طور رسمی عرضه شده‌اند.

اگر احتمال اول را درست بدانیم، این انتظار می‌رود که شاهد حضور شیائومی ردمی نوت ۵ و شیائومی ردمی نوت ۵ پرو با نمایشگرهای ۵.۷ و ۵.۹ اینچی فول اچ‌دی پلاس (۲۱۶۰ در ۱۰۸۰ پیکسل) در بازار هند باشیم. ۳، ۴ و یا ۶ گیگابایت رم، نسخه جدید رابط کاربری اختصاصی شیائومی یعنی MIUI 9.5 که بر پایه اندروید نوقا توسعه یافته و درگاه هیبریدی ( درگاه شماره دو بین سیم‌کارت دوم و کارت حافظه مشترک است) را باید از دیگر مشخصات اصلی میان‌رده‌های جدید شیائومی عنوان کرد.