شیائومی و عرضه ۱۰۰ میلیون گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۸

گزارش اخیری که توسط شرکت IDC منتشر شد، مشخص کرد که بازار گوشی‌های هوشمند چین در سال ۲۰۱۷ با کاهشی ۵ درصدی روبرو بوده است. این کاهش حکایت از اشباع بازار چین دارد که آن هم در نتیجه عرضه سیلی از اسمارت‌فون‌ها توسط شرکت‌های مختلف به چین در سال گذشته روی داده است. برای گذشتن از این مشکل، شرکت‌های بزرگ چینی چشم خود را در سال جدید به بازار جهانی دوخته‌اند. اطلاعات جدیدی از یک منبع تایوانی حکایت از آن داشت که این شرکت‌ها در سال ۲۰۱۸ برنامه‌ای گسترده برای حضور در بازار کشورهای مختلف دارند.

براساس منبع یاد شده، شرکت‌های هواوی، اوپو، ویوو و شیائومی همگی برنامه‌هایی برای گسترش فروش خود از بازار اشباع شده چین به سمت بازارهای جهانی دارند. در همین راستا شرکت شیائومی قصد دارد تا با افزایش نقل و انتقال محصولات خود در سال جاری، به عددی بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیون دستگاه تا پایان سال دست یابد.

در نگاه اول رسیدن به این هدف کمی دشوار به نظر می‌رسد، اما بر اساس گزارش‌های رسمی و تایید شده در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ شیائومی ده میلیون دستگاه از گوشی‌های سری می و ردمی خود را تولید و به بازار عرضه کرده است. پس با این حساب رسیدن به آمار ۱۲۰ میلیون دستگاه دور از دسترس نیست. هدف‌گذاری شیائومی در سال جاری حفظ بازارهای فعلی خود و گسترش حضور در بازارهای جهانی خواهد بود. احتمال آن وجود دارد که در سال ۲۰۱۸ شاهد رکوردشکنی خانواده می از این شرکت باشیم. در نهایت باید دید اقبال جهانی نسبت به محصولات این شرکت چینی چگونه خواهد بود.