علاوه‌بر طراحی ظاهری، هواوی میت ۱۰ و میت ۱۰ پرو از اجزای داخلی مشابهی نیز بهره می‌برند

دو هندست هواوی میت 10 و میت 10 پرو در بسیاری از موارد و ویژگی‌ها شبیه به هم هستند.

وجود درز لاستیکی در بخش پشتی میت 10 این اطمینان را می‌دهد که این هندست در برابر آب مقاوم است اما با این وجود تنها گواهی IP53 دارد. در اطراف درگاه USB و شکاف کارت هم از درزگیرهای لاستیکی استفاده شده است.

در میت 10 پرو نیز این درزگیر به وضوح قابل مشاهده است، البته نمی‌دانیم این هندست دقیقا چه کاری کرده که توانسته گواهی IP67 بگیرد تا از نظر مقاومت در برابر آب عملکرد بهتری داشته باشد.

نمای داخلی میت 10
در نمای داخلی هر دو هندست می‌بینیم که اطراف باتری 4000 میلی‌آمپری دو برد تعبیه شده است. بخش بالایی مادربرد بوده که شامل دو لنز دوربین اصلی و لنز دوربین سلفی می‌شود. این برد از طریق کابل روبانی به برد پایینی که شامل پورت USB-C، بلندگوها و غیره می‌شود، اتصال پیدا می‌کند.

نمای داخلی میت 10 پرو
تفاوت دیگر مرتبط به کابل روبانی اسکنر اثر انگشت می‌شود. در میت 10 این کابل از روی باتری عبور کرده و به قسمت پایینی همان پنل متصل شده است ولی در میت پرو این کابل تا شده و به پنل پشتی، جایی‌که اسکنر اثر انگشت قرار گرفته اتصال پیدا می‌کند.

پنل پشتی و باتری در این دو هندست ثابت و غیرقابل جداسازی هستند. با این اوضاع چه چیزی باعث شده که میت 10 نتواند از نظر مقاومت در برابر آب به اندازه برادرش عمل کند؟ جک هدفون؟ اسپیکرها؟ یا …؟