قدرتمندترین کارت گرافیک دنیا با قیمت ۱۲۰۰ دلار رسما معرفی شد

دو ماه بعد از معرفی کارت گرافیک GTX 1080 با تراشه گرافیکی GP1040، امروز انویدیا کارت گرافیک Titan X را با تراشه گرافیکی GP102 معرفی کرد. این کارت گرافیک همانند باقی‌ مدل‌های سری Titan، بالاترین محصول تولیدی این شرکت است و بهترین کارایی را نه‌تنها برای بازی بلکه برای برنامه‌های محاسباتی نیز ارایه می‌کند. نام‌گذاری آن با مدل قبلی برابر است و فقط کلمه GeForce جای خود را به NVIDIA داده، در نتیجه NVIDIA Titan x نامیده می‌شود. این مدل هیچ ارتباطی با دیگر سری‌های انویدیا مانند Tesal یا Quadro ندارد.

تعداد هسته‌های تایتان X با پیشرفت زیادی نسبت به ۲۵۶۰ هسته کودا GTX 1080، به ۳۵۸۴ کودا رسیده است، فرکانس پایه آن ۱۴۱۷ مگاهرتز و فرکانس افزایشی (بوست) آن نیز به ۱۵۳۱ مگاهرتز می‌رسد. قدرت این مدل با افزایش ۲ واحدی نسبت به GTX 1080 به ۱۱ ترافلاپ رسیده که آن را تبدیل به سریعترین کارت گرافیک تک هسته‌ا‌ی دنیا می‌کند. حافظه اختصاصی گرافیکی آن ۱۲ گیگابایت از نوع GDDR5X همراه با سرعت حافظه ۱۰Gbps بوده و پهنای باند آن ۴۸۰ گیگابایت بر ثانیه است. ما اطلاع دقیقی از پورت‌های آن نداریم ولی از وجود دیسپلی پورت ۱.۴، HDMI 2.0b و Dual-Link DVI مطمئن هستیم.

به طور طبیعی این مدل از تمامی ویژگی‌های معماری پاسکال مانند GameStream ،G-Sync ،Ansel ،Simultaneous Multi-Projection و GPU Boost 3.0 پشتیبانی می‌کند. شما با خرید این کارت قادر به استفاده از آن به‌طور همزمان با چند کارت گرافیک دیگر، توسط SLI جدید انویدیا خواهید بود. این مدل با طراحی مرجع انویدیا و با خنک‌کننده محفظه بخار و بدنه آلومینیومی عرضه خواهد شد. توان حرارتی آن تنها ۲۵۰ وات است که بسیار مناسب است و همچنین قدرت خود را از طریق یک رابط ۸ و ۶ پینی تامین می‌کند.

تایتان ایکس تنها مستقیما از طریق وبسایت انویدیا و با قیمت ۱۲۰۰ دلار قابل خریداری خواهد بود. قیمت این مدل بسیار بالاست و نزدیک به دو برابر GTX 1080 است. این نکته قابل ذکر است که سری تایتان همیشه دارای بهترین ویژگی‌ها بوده و هرگز دسته‌ای از محصولات اصلی انویدیا (خریداران محدودی دارد) نیست. این محصول برای افرادی که خواهان بهترین‌ها هستند و قادر به پرداخت هزینه گزافش هستند، کاملا مناسب است!

nvidia-titan-x-pascal-003