كيا در پی تبديل شدن به استانداردی برای هندلينگ است

بر اساس صحبت‌هايی كه مايكل كول، رئيس بخش اجرايی كمپانی كيا در اروپا با وب‌سايت autocar داشته است، اين كمپانی تنها به دنبال رقابت در بخش ديناميک خودرو و وسايل نقليه نيست، بلكه به دنبال قرار گرفتن در بالاترين جايگاه در اين بخش از صنعت است.

سواری و ديناميک خودرو از مهمترين مواردی است كه كيا با تيمی مجرب به دور از چالش‌های كسب‌وكار روی آن متمركز می‌شود. كول همچنين به اسم و رسمی كه كيا در زمينه‌ی طراحی، كيفيت و قابليت اطمينان دست و پا كرده است اشاره كرد و تمركز اين شركت را به سمت هندلينگ و كيفت سوارس معطوف دانست و اشتياق خود و بقيه اعضای اين كمپانی را در جهت تبديل شدن به استانداردی در این زمينه ابراز كرد.

به منظور تحقق بخشيدن به اين هدف، کمپانی کیا آلبرت بيرمن را به سرپرستی قسمت خودروهای اسپرت يا performance car برگزيده است. اميد آن می‌رود كه حضور بيرمن با سابقه‌ی سرپرستی بخش خودروهای M كمپانی BMW، كمپانی كيا بتواند به هدف خود برسد.

در حال حاضر مدل‌های performance كمپانی كيا شامل دو مدل Pro_Cee’d GT و Optima GT می‌شود اما بزودی مدل‌هايی با كارايی بالا عرضه خواهند شد كه يک مدل چهار در كوپه الهام گرفته شده از خودروی GT مفهومی سال ٢٠١١ در بين آنها خواهد بود.