لاجیتک از قلم‌ هوشمند و کیبورد ارزان‌قیمت خود برای آیپد رونمایی کرد

اپل امروز در جریان رویداد آموزشی خود، از نسل جدید قلم‌های هوشمند و ارزان‌قیمتِ لاجیتک که انحصاراً برای آیپد‌های این شرکت توسعه داده‌ شده‌اند، رونمایی کرد. این قلم هوشمند که Crayon نام دارد، قرار است با قیمت ۴۹ دلار در اختیار علاقه‌مندان قرار بگیرد.

علاوه بر مورد بالا، اپل از محافظ و کیبوردِ جدیدی برای آیپد‌های خود رونمایی کرد که توسط لاجیتک تولید شده‌اند. تاکنون هیچگونه جزئیاتی درباره‌ی قیمت این کیبورد و محافظ ارائه نشده و بالطبع، اطلاعی درباره‌ی زمان‌ِ عرضه‌ی آن نیز در دست نیست.

رویداد آموزشی اپل که اکنون در حال برگزاری است، بر مدارس، آموزگاران و دانش‌آموزان تمرکز دارد. هدفِ اپل از برگزاری چنین رویدادی، سوق دادنِ محیط‌های آموزشی به استفاده از اکوسیستم آی‌او‌اس است. باتوجه به این موضوع که گوگل‌ هم در سال‌ها اخیر با کروم‌بوک‌های خود توجه ویژه‌ای به این حوزه نشان داده، نبودِ کوپرتینونشین‌ها در این حوزه کاملاً ملموس بود.

در طول این رویداد، اپل از نسخه‌ی ارزان‌قیمتِ آیپد‌های خود رونمایی کرد. این دستگاه ۹.۷ اینچی که قیمت ۲۹۹ دلاری دارد، از پردازنده‌ی A10 Fusion بهره می‌برد و پشتیبانی از قلم اپل پنسل را که پیش‌تر در انحصار نسخه‌های Pro بود، به ارمغان می‌آورد.

شما می‌توانید از طریق این لینک، در جریان پوشش لحظه‌ای زومیت از رویداد آموزشی اپل قرار بگیرید.