مایکروسافت راز لولای حیرت انگیز سرفیس استودیو را فاش کرد

روز گذشته شرکت مایکروسافت دامنه‌ی فروش سرفیس استودیو را به خارج از خاک ایالات متحده گسترش داد و این محصول حالا در کشورهای دیگری چون اتریش، چین، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، هنگ‌‌کنگ، ژاپن، هلند، نروژ، سوئد، سوئیس و انگلستان نیز در دسترس علاقمندان قرار گرفته است. مایکروسافت حالا یک ویدیو جدید منتشر کرده که در آن از مهندسی و نوع ساخت طراحی مینیمالیست خود توضیحاتی ارائه می‌دهد. تماشای این ویدیو اطلاعاتی را در مورد سرفیس‌ استودیو در اختیار شما قرار می‌دهد. تمرکز اصلی ویدیو یاد شده ارائه‌ی اطلاعاتی در مورد لولای بدون جاذبه یا آنطور که مایکروسافت آن معرفی کرده Zero Gravity Hinge است.

نمایشگر سرفیس استودیو در واقع وزنی معادل ۵.۸ کیلوگرم دارد و هنگام استفاده از لولا و جابجایی زاویه‌ی آن وزن این بخش تقریبا صفر است. لولای مخصوص این دستگاه دلیل اصلی تجربه‌ی چنین حسی است. با پوشش فلزی ماشین‌کاری شده‌ی صفحه‌ نمایش سرفیس استودیو، تیم سازنده‌ی این محصول یکسری صفحات پروانه‌ای مانند را به منظور تبدیل نیروی وارد شده به لولا برای تغییر مستقیم زاویه‌ی نمایشگر در آن بکار گرفته‌اند. البته این صفحات اهداف دیگری هم دارد. حتی اگر کسی در هنگام کار با سرفیس استودیو بر روی آن تکیه دهد، نمایشگر این دستگاه ثابت مانده و خم نمی‌شود. 

یکی از موارد جذابی که در این ویدیو مشاهده می‌کنید مربوط به قدرت کابل اتصال‌ دهنده است. بله سرفیس استودیو با یک کابل جدا شونده‌ و یک سیستم قفل‌گذاری همراه است و به همین دلیل در هنگام جابه‌جایی‌ این محصول کابل به طور تصادفی جدا نخواهد شد. در ادامه شما را به تماشای ویدیو منتشر شده از مایکروسافت دعوت می‌کنیم.

نظر شما در این مورد چیست؟