مدیاتک برای معرفی چیپست Helio X27 آماده می‌شود

بنابر گزارش‌ها، مدیاتک در حال آماده‌سازی چیپستی میان‌رده با نام Helio X27 است. همانند دیگر چیپست‌های میان‌رده مدیاتک، Helio X27 دارای ۱۰ پردازنده بوده که در سه طیف مختلف و دو دسته طبقه‌بندی می‌شوند: پردازنده‌های ۶۴ بیتی ARM Cortex-A53 برای کارهای کم و متوسط و ARM Cortex-A72 برای کارهای سنگین. Cortex-A72 دارای حداکثر سرعت ۲.۶ گیگاهرتز و Cortex-A53 حداکثر سرعت ۱.۶ گیگاهرتز دارد. این چیپست با فناوری ۲۹ نانومتری ساخته می‌شود.

این چیپست از معماری چندپردازشی ناهمگن استفاده می‌کند که این بدان معناست که چیپست با توجه به نیاز اپلیکیشن کار می‌کند. در نتیجه، مصرف باتری بهینه می‌شود. سه طیف بودن پردازنده باعث می‌شود که چیپست برای هر اپلیکیشن، پردازنده مناسب را انتخاب کند. به عنوان مثال، Helio X27 در کارهایی مانند گوش دادن به موسیقی و چک کردن ایمیل، از Cortex-A53 و برای کارهایی همچون رندر کردن صفحات وب از Cortex-A72 استفاده می‌کند.

Helio X27 در بین چیپست‌های Helio X25 و Helio X30 قرار می‌گیرد. بر اساس شایعات، اولین دستگاهی که از این چیپست استفاده می‌کند، یکی از گوشی‌های LeEco خواهد بود. متاسفانه اطلاعات بیشتری از این چیپست وجود ندارد.

mediatek-helio-x27