معرفی آیفون 8 تا ماه نوامبر، به تعویق افتاده است

نشریه Korean Herald، روز پنج‎شنبه به نقل از زنجیره تأمین محصولات اپل گزارش داده است که معرفی آیفون ۸ تا ماه نوامبر به تعویق افتاده و علت این موضوع، به دلیل طراحی ناتمام و مشکلات فنی در فناوری‌های احتمالی است که آیفون پرچم‎دار جدید اپل به همراه خواهد داشت.

مقاله‌های مرتبط:

براساس اطلاعات ارائه شده از سوی یک تأمین‌کننده برای محصولات اپل در کره جنوبی، یکی از مقامات اپل اخیراً تأیید کرده است که آیفون‌های جدید اپل با نمایشگر LCD در ماه سپتامبر عرضه خواهد شد. با این‏‌حال، عرضه آیفون OLED اپل احتمالاً تا ماه نوامبر به تعویق خواهد افتاد.

 این منبع، مدعی شده است که اپل هنوز در رابطه با طراحی نهایی آیفون ۸ به نتیجه مشخصی نرسیده است. به‏‌نظر می‌رسد که طراحی پنل پشتی آیفون ۸، هنوز نهایی نشده است و تأمین‎کنندگان پیش از عرضه قطعه، منتظر تصمیم نهایی اپل پیرامون طراحی نهایی پرچم‏‌دار جدیدش هستند. البته، هنوز مشخص نیست که Korean Herald این اطلاعات را از کدام‌یک از تأمین‏‌کنندگان اپل به‌‏دست آورده یا چه فردی، این اطلاعات را در اختیار این نشریه قرار داده است.

Korean Herald در بخش دیگری از گزارش خود، اشاره کرده است که سنسور اثرانگشت Touch ID روی تأخیر در عرضه آیفون ۸ اثرگذار بوده است و اپل، هم‏چنان در رابطه با جای‌گیری سنسور اثرانگشت آیفون جدید خود، تردید دارد. در همین رابطه، یک منبع دیگر به Korean Herald اعلام کرده است: «شناسایی اثرانگشت که نقش مهمی را در سیستم پرداخت اختصاصی Apple Pay ایفاء می‎کند؛ باید بدون خطا و بی‌نقص باشد. به‏‌نظر می‎رسد که شرکت اپل، هنوز نتوانسته است تا فناوری لازم را برای آیفون جدیدش به طور کامل آماده کند».

زمان عرضه آیفون ۸

شرکت سامسونگ تنها تأمین‌کننده پنل اولد برای آیفون ۸ محسوب می‌‏شود و تنها تعداد کمی پنل نمایشگر را برای آیفون پرچم‎دار جدید اپل تولید کرده است زیرا از تمامی ظرفیت ممکن برای تولید پنل‌های اولد استفاده نمی‌شود. به همین جهت، تأخیر در عرضه آیفون ۸ محتمل به‎نظر می‎رسد.

توجه داشته باشید که شایعات پیرامون آیفون ۸ هنوز تأیید نشده است اما حتی در صورتی‌که معرفی و عرضه آیفون ۸ به تأخیر بیافتد، آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس در ماه سپتامبر با نمایشگر LCD معرفی خواهد شد. اپل، امسال در مجموع سه آیفون جدید معرفی خواهد کرد که دو مدل به عنوان نسخه ارتقا یافته آیفون‌های ۲۰۱۶ راهی بازار می‎شود و البته، جنس بدنه آن‏ها به دلیل پشتیبانی از قابلیت شارژ بی‏‌سیم تغییر یافته است؛ آیفون‌‏های LCD جدید اپل با بدنه‌‏ای از جنس شیشه عرضه خواهند شد و البته طراحی آن‌ها مشابه با نسل گذشته است.

از سوی دیگر، آیفون ۸ به نمایشگر بدون لبه اولد مجهز خواهد بود که تنها ۵.۱۵ اینچ از صفحه‎نمایش در دسترس کاربر قرار دارد؛ رزولوشن بخش اصلی نمایشگر نیز براساس شایعات، ۲۴۳۶ در ۱۱۲۵ پیکسل گزارش شده است. آیفون پرچم‌‏دار جدید اپل، هم‏چنین با سیستم تشخیص چهره عرضه می‏‌شود که در دو آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس، وجود ندارد. هرچند، فعلاً مشخص نیست که سنسور اثرانگشت Touch ID به همراه آیفون ۸ معرفی می‏‌شود یا اپل، سیستم تشخیص چهره را با آن جایگزین خواهد کرد. این تغییرات، باعث خواهد شد تا قیمت پایه آیفون نزدیک به ۱۰۰۰ دلار باشد.