مقصد آخر هوندا سیویکِ اکو، مشخص شد

۲۴ کشور در ۲۵ روز، سفر خارق‌العاده هوندا سیویک تورر در ۲ سال پیش بود که ثبت رکورد جهانی گینس را برای این خودرو به همراه داشت. حالا مقصد آخر این سیویک مشخص شده است؛ موزه خودرو بریتانیا، گیدون واریک‌شایر.

در ژوئن ۲۰۱۵ بود که یک تیم از هوندا بریتانیا، سفر خود را برای گذشتن از ۲۴ کشور اروپایی شروع کردند. نکته قابل توجه این سفر، مصرف سوخت سیویک بود. ۲.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر که در مجموع ۱۳.۴۹۸ کیلومتر مسافت طی شد.

 Honda Civic Tourer

در طول سفر فقط ۹ بار توقف برای سوخت‌گیری انجام شد که فاصله‌ی بین هر توقف ۱۵۰۰ کیلومتر می‌شود. جمع هزینه سوخت‌گیری ۴۵۹ پوند بود و در تمام این سفر، سیویک ۲ سرنشین داشت؛ فرگال مک‌گراس و جولیان وارن، از مهندسان هوندا.

این اعداد واقعا نشان‌دهنده‌ی عملکرد برجسته سیویک هستند. از این به بعد موزه خودروی بریتانیا خانه سیویک خواهد بود. این موزه در نزدیکی دفتر مرکزی استون مارتین و یکی از کارخانه‌های اصلی لندروور و جگوار قرار دارد. این موزه در کنار موزه ملی خودرو در بیولی، موزه خودروی لندن و موزه وسایل نقلیه کاونتری، یکی از برترین مکان‌های نمایش خودرو و به داشتن بزرگ‌ترین مجموعه‌ی خودروهای تاریخی بریتانیایی معروف است.

 Honda Civic Tourer

این مجموعه شامل ۳۰۰ خودرو مهم در تاریخ صنعت خودروسازی بریتانیا است. یکی از این خودروها هوندا پرلیود (Prelude) است که رئیس شرکت هوندا، کیوشی کاواشیما در سال ۱۹۷۹ به رئیس شرکت لیلاند موتورز، سِر مایکل ادواردز هدیه کرد.