منتظر اعضای جدید خانواده گلکسی J سامسونگ باشید

حدود یک ماه پیش بود که سامسونگ دو نام تجاری گلکسی J3 استار و گلکسی J7 استار را ثبت کرد. ظاهرا علاوه بر دو مورد ذکر شده، دو عضو دیگر نیز به جمع کهکشانی‌های این کمپانی اضافه شدند. سازمان پتنت‌ها و نام‌های تجاری ایالات متحده (USPTO) به‌تازگی دو نام تجاری گلکسی J3 اوربیت و گلکسی J7 کراون را نیز برای سامسونگ به ثبت رسانده است.

شایعات بسیار زیادی منتشر شده که حکایت از معرفی یک اسمارت‌فون جدید به نام گلکسی J8 2018 از جانب این غول کره‌ای دارند. این اسمارت‌فون با کد SM-J800FN شناخته می‌شود و تنها توسط اتحادیه جهانی وای‌فای تایید شده است. این هندست از باندهای ارتباطی a/b/g/n پشتیبانی می‌کند و در قلب آن تراشه اگزینوس ۷۸۷۰ تعبیه شده که از هشت هسته پردازشی از نوع کورتکس A53 بهره‌مند است.

به نظر می‌رسد سامسونگ در این برهه زمانی، اندیشه خود را بر افزایش تعداد مدل‌های خانواده J متمرکز کرده است. این کمپانی در ماه گذشته میلادی از گوشی گلکسی J2 پرو پرده‌برداری کرده است. ضمن آن‌که اخیرا دو هندست گلکسی J4 و گلکسی J6 نیز در بنچمارک‌ها رویت شده‌اند. اگرچه ثبت اسامی جدید گلکسی J3 Orbit و گلکسی J7 Crown جزییات خاصی از آن‌ها را در اختیار ما نمی‌گذارد اما انتظار می‌رود در این دو هندست از چیپست اگزینوس در کنار اندروید ۸ اوریو استفاده شود.