موتورولا: هیچ نوآوری جدیدی از 2007 تا امروز ندیده‌ایم

تبلیغ تلویزیونی جدید موتورولا برای سری گوشی‌های “MOTO Z“، مستقیما اپل را مورد هدف قرار داده است. دراین ویدیو تبلیغاتی فردی که ظاهرا منظورآن “استیو جابز” است، در حال معرفی گوشی آیفون در سال 2007 می‌بینیم در حالی که گوینده این تبلیغ با جمله‌ی “خدای من بازی تغیییر کرده!” به شکلی رونمایی آیفون در سال 2007 را به سخره می‌گیرد و درادامه با لحنی تمسخرآمیز می‌گوید: “از آن موقع تا امروز دوربین ارتقاء یافته، جک هدفون برداشته شده و “رز گلد” هم فقط یک رنگ است نه یک ایده.

کمپانی موتورولا می‌گوید زمان آن رسیده که “همان قبلی” را نپذیریم و بدنبال “متفاوت” باشیم. و از نظر این شرکت “متفاوت” همین ابزارهای “MOTO MOD” است که به راحتی به قسمت پشتی “MOTO Z” قابل اتصال است. هر‌یک از این”MOTO MOD“ها دارای ویژگی خاصی هستند. در این ویدیو‌ی تبلیغاتی از ارتقاء دهنده صدای “JBL“، پروژکتور “INSTA-SHARE” و لنز “HASSELBLAD” با قدرت زوم x10 به عنوان “MOTO MOD” استفاده شده. از دیگر “MOTO MOD”ها  می‌توان به پاوربانک و شارژر بیسیم “TUMI” اشاره کرد.

گوینده تبلیغ در پایان می‌پرسد: “آیا موتو هوشمندترین گوشی را ساخته؟” این سوال حتی بعد از به پایان رسیدن ویدیو همچنان در ذهن شما باقی می‌ماند. موتورولا همان متد استفاده شده در سال 2011 در زمان ساخت “قدرتمند‌ترین گوشی هوشمند دنیا” یعنی “Motorola Atrix 4G” بکار گرفته است.

حقیقتا موتورولا در مقایسه با گوشی “LG G5”، ابزارهای جانبی را با سهولت استفاده بیشتری در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد. اگرچه ادعای موتورولا در مورد عدم وجود نوآوری از سال 2007 کمی از حقیقت دور به نظر می‌آید، اما منتظر می‌مانیم و خواهیم دید که سیستم “MOTO MOD”، نوآوری جدید و هوشمندانه‌ای را به ارمغان خواهد آورد یا خیر.