نحوه اتوماتیک کردن لیست پخش فایل‌های MP3 در یک پوشه

honor inner

سرویس‌هایی مانند اسپاتیفای و موزیک پلیر گوگل وابستگی کاربران به فایل‌های موسیقی ذخیره شده محلی را کمتر می‌کنند، اما ممکن است شما نیز مانند بسیاری از افراد دوست داشته باشید تا موسیقی‌های مورد علاقه خود که آن‌ها را ذخیره کرده‌اید، از دیسک سخت بارگذاری کنید.

متاسفانه سازماندهی موسیقی بر روی هارد دیسک می‌تواند برای شما دشوار و و البته خسته کننده باشد، به ویژه اگر شما هزاران آهنگ مختلف را روی آن داشته باشید، که باید با استفاده از داده‌های مناسب آن‌ها را به‌درستی برچسب‌گذاری کنید.

از سوی دیگر ایجاد لیست پخش از این آهنگ‌ها نیز قطعا برای شما دردسرساز خواهد بود. معمولا ترکیبی از فایل‌های MP3، در یک پوشه تصادفی و در جایی در عمق رایانه شما قرار دارد. در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می‌توانید لیستی از این آهنگ‌ها را به شکلی سریع و کارآمد‌تر تهیه کنید؛ با ما همراه باشید.

برای این منظور شما باید از یک نرم‌افزار مدیریت موسیقی با یک ویژگی لیست پخش خودکار استفاده کنید. نرم‌افزار MediaMonkey، یکی از نمونه‌ برنامه‌هایی است که شما می‌توانید از آن‌ استفاده نمایید.

MediaMonkey نحوه اتوماتیک کردن لیست پخش فایل‌های MP3 در یک پوشه

پس از دانلود و نصب نرم‌افزار MediaMonkey، آن را باز کرده و سپس مسیر زیر را دنبال کنید.

آموزش فهرست‌بندی یادداشت‌ها در گوگل کیپ

 Edit New AutoPlaylist

در این‌جا باید یک پوشه دلخواه را به‌عنوان منبع موسیقی خود تنظیم کنید و در نهایت لیست پخش خود را ذخیره نمایید.

با انجام این کار، هر بار که یک فایل MP3 جدید را به پوشه منبع خود اضافه می‌کنید، لیست پخش به‌صورت خودکار آپدیت می‌شود و شما می‌توانید تغییرات ایجاد شده را بررسی کنید.

شما همچنین می‌توانید لیست پخش خود را به یک برنامه موسیقی دیگر منتقل کنید، اما این لیست دیگر هوشمند نخواهد بود. به این معنی که وقتی شما یک فایل MP3 را به پوشه اصلی خود اضافه می‌کنید، لیست پخش به‌صورت خودکار به‌روز رسانی نمی‌شود.

توجه داشته باشید که این ویژگی فقط در نسخه طلایی (Gold) نرم‌افزار MediaMonkey  موجود است و برای استفاده از آن باید نسخه پولی آن را تهیه کنید.

اگر بنا به دلایلی تمایلی به استفاده از نسخه پولی آن ندارید، به‌راحتی می‌توانید از سایر موزیک‌پلیرهای رایگان موجود استفاده کنید اما لازم است بدانید، نرم‌افزار MediaMonkey قطعا یک راه ساده و آسان برای انجام این کار خواهد بود.