نسخه ۴.۴ تلگرام منتشر شد؛ مدیا پلیر جدید و امکانات جذاب دیگر!

دقایقی پیش جدیدترین به‌روزرسانی پیام‌رسان محبوب تلگرام در دسترس کاربران قرار گرفت که این آپدیت طبق روال همیشگی ویژگی‌های جدیدی را شامل می‌شود.

در نسخه جدید تلگرام، مدیاپلیر درون این برنامه دوباره طراحی گشته و با ظاهری جذاب‌تر به‌روزرسانی شده است. همچنین اکنون این مدیاپلیر علاوه‌بر فرمت رایج MP3، از دیگر فرمت‌های صوتی نیز پشتیبانی بهتری به عمل می‌آورد.

نسخه 4.4 تلگرام منتشر شد1

یکی دیگر از تغییرات صورت گرفته در نسخه جدید این اپلیکیشن، قابلیت اشتراک‌گذاری زنده لوکیشن با هر فرد یا گروه مورد نظر کاربر است. به‌طوری‌که از این پس با انتخاب گزینه Location و سپس زدن روی قسمت “ … Share My Location for” می‌توانید مکان لحظه‌ای خود را به طور زنده برای کاربر یا گروهی خاص به شکل مداوم ارسال کنید.

ضمنا در هر گروه همه افراد قابلیت اشتراک‌گذاری لوکیشن خود را دارند و با این کار یک نقشه تعاملی پیش‌روی اعضای گروه قرار می‌گیرد که به آن‌ها اجازه می‌دهد لوکیشن افراد مختلف را به راحتی دنبال کنند.

تغییر بعدی اعمال شده در این نسخه جدید رونمایی از پلتفرم ترجمه تلگرام است که با استفاده از آن می‌توانید بخش‌های مختلف برنامه را به زبان‌هایی که این پیام‌رسان پشتیبانی می‌کند، ترجمه کرده و برای توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن ارسال کنید تا پس از بررسی بدون نیاز به آپدیت کل نرم‌افزار، بخش مورد نظر با ترجمه اعلام شده، تغییر یابد. فعلا این پلتفرم برای زبان‌‌های فرانسوی، اندونزی، مالی، روسی و اوکراینی در اختیار کاربران قرار گرفته اما به‌زودی بقیه زبان‌ها نیز به این لیست اضافه خواهند شد.

گفتنی است با وجود این‌که در این آپدیت هم خبری از پشتیبانی از زبان فارسی نیست ولی توسعه‌دهندگان این پیام‌رسان به‌طور رسمی اعلام کردند که به‌زودی زبان فارسی نیز به این برنامه افزوده می‌شود. اگر صاحب یکی از آی‌دیوایس‌های اپل هستید برای دریافت نسخه جدید همین حالا روی این لینک و در صورتی‌که از دستگاه‌های اندرویدی استفاده می‌کنید از طریق این لینک برای دریافت جدیدترین نسخه اقدام نمایید.