نینتندو اعلام نمود که از سوئیچ برای بیشتر از ۵ تا ۶ سال پشتیبانی خواهد کرد

در دنیایی که ما زندگی می‌کنیم با سرعت روز‌افزون پیشرفت‌ها و فناوری‌های مدرن، محصولات خیلی سریع منسوخ می‌شوند و جای خود را به دیگر چیز‌ها می‌دهند. مخصوصا در دنیای دیجیتال این احساس را بهتر می‌توان درک کرد که با آمدن یک نسخه جدید‌تر از CPU یا GPU، در عرض یکی دو سال، سخت‌افزار شما قدیمی محسوب می‌شود و ناگهان خواهید دید دیگر، آن بهترین محصولی نیست که می‌توان با پول خرید.

 

switch

 

این حقیقت را در دنیای کنسول‌های بازی نیز می‌توان دید که شرکت‌ها با ارتقای سیستم‌های جدید خود، تنها چند سال بعد از عرضه نسخه قبلی، اقدام به جایگزینی محصولات بهتر می‌کنند. با این حال در این بین شرکت نینتندو اخبار خوبی را برای کاربران خود دارد و برنامه طولانی مدت را برای سوئیچ نینتندو خواهد داشت. تاتسومی کیمیشیما (Tatsumi Kimishima)، رئیس نینتندو، (به گزارش سایت Gaming Bolt) در سخنرانی خود در Nikkei اعلام کرد که آنها از کنسول برای مدت ۵ تا ۶ سال پشتیبانی خواهند کرد و مدت زمان معمول برای یک کنسول خواهد بود.

البته در مورد مدت زمان دقیق باقیمانده از دوره پشتیبانی و همچنین چگونگی برنامه‌ریزی برای به‌روز‌ نگه ‌داشتن کنسول، جزییات زیادی را بیان نکرده است. با این حال، این امکان وجود دارد که در این بین نینتندو، اقدام به عرضه مدل به‌روز‌رسانی شده با ویژگی‌های جدید بنماید. اما در مورد سونی و مایکروسافت با PS4 و XBOX، توسعه دهندگان نمی‌توانند بدون در نظر گرفتن سوئیچ اصلی، اقدام به ساخت بازی‌ها نمایند.

البته هنوز برای نگران شدن کمی زود است و نینتندو نیز واقعا نگران این مسئله نیست چرا که به تازگی تایید شده است که کنسول جدید Wii U به بیشترین میزان فروش تمام ادوار، در کمتر از یکسال دست یافته است.

 

Wii_U