هدست‌ واقعیت مجازی شیائومی 29 دلار

شرکت شیائومی هدست‌های جدید ارزان قیمت واقعیت مجازی خود را معرفی کرد، این دستگاه به همراه ریموت کنترل و محتوای متفاوت و جداگانه عرضه شده است. در حاشیه مراسم معرفی Curvy Mi Note 2  شرکت چینی شیائومی از محصول دیگری نیز پرده برداری کرد. این هدست با اضافه شدن قسمت بالای دستگاه که احتمالا به منظور راحت پوشیدن آن تعبیه شده است، با محصول قبلی Mi VR Play این شرکت، کاملا متفاوت به نظر می‌رسد. علاوه بر این، دستگاه با قیمت فوق‌العاده پایین 29 دلار عرضه می‌شود.

نکته جالب دیگر این دستگاه، جدا از قیمت آن، سنسور حرکتی “Hardware Level” است که با پایین آوردن میزان تاخیر تا 16 میلی ثانیه، ایجاد عارضه “حالت تهوع ناشی از حرکت” را در کاربر کم می‌کند.

Mi VR با قابلیت کنترل حرکتی 9 محوری و همچنین کنترل لمسی عرضه شده است که مشابه این کنترل را همراه با هدست‌های واقعیت مجازی Daydream View VR گوگل مشاهده کردیم. البته شیائومی به طور رسمی اعلام نکرده است که آیا این محصول جدید با پلت فرم واقعیت مجازی Daydream View گوگل سازگار هست یا خیر.

سازندگان دستگاه محتوایی نیز در اختیار کاربران قرار دادند که به گفته آنان به اندازه کافی برای کاربر جذاب و گیرا است. این شرکت همزمان با معرفی محصول، فروشگاه MIUI را با بیش از 500 ویدیوی پاناروما و بیش از 30 برنامه واقعیت مجازی نیز معرفی کرد. علاوه بر این شیائومی عنوان کرد که بیش از 200 برنامه نویس برای همکاری با این پلت فرم ثبت نام کرده‌اند.

البته این محصول فعلا به طور جهانی در دسترس نیست. این دستگاه با آخرین محصولات معرفی شده شیائومی یعنی گوشی هوشمند Mi Note 2، Mi 5s Plus و Mi 5  به خوبی کار می‌کند و هنوز مشخص نیست که آیا از طریق دیگر گوشی‌های هوشمند نیز قابل استفاده است یا خیر.