هر آن‌چیزی که از iBshop بانک شهر و روش‌های دانلود و سرمایه گذاری در آن باید بدانید

آی بی شاپ (iBshop) بانک شهر یکی از سایت‌هایی است که این روزها در صدا و سیما و بیلبوردهای شهری دارای تبلیغات فراوانی است و در منظر دید بسیاری از مردم قرار گرفته است. سایت آی‌بی‌شاپ که متعلق به شرکت‌های: بانک شهر، سرمایه گذاری آتیه اندیشان مس، گروه راهبران اقتصادی آرمان، سرمایه گذاری شهر آتیه و بانک توسعه صادرات ایران است، با ارایه خدمات مختلف سرمایه گذاری وارد حوزه مالی آنلاین شده و خدمات متنوعی را به کاربران اینترنتی ارایه می‌نماید که در ادامه به بررسی امکانات موجود در سایت iBshop می‌پردازیم.

iBshop که در حقیقت با توجه به ترکیب سهام‌داران آن متعلق به بانک شهر است، در زمینه سرمایه گذاری‌هایی مثل: صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه گذاری، خرید و فروش اوراق تامین مالی، خدمات مشاوره سرمایه گذاری؛ خدمات کارگزاری و سبدگردانی فعالیت می‌کند.

دانلود ibshop بانک شهر

محیط سایت سرمایه گذاری iBshop چگونه است؟

کاربر پس از ورود به سایت رسمی iBshop با یک سری از گزارشات مختلف در مورد صندوق‌های سرمایه گذاری روبرو می‌شود که اطلاعات زیادی در آن‌ها ذکر شده است و کاربر می‌تواند با مشاهده هر کدام از آن‌ها، نسبت به سرمایه گذاری در این سایت اقدام نماید.

از نکات قابل توجه ما در اولین بازدید از سایت رسمی این شرکت، وجود صندوق‌های سرمایه گذاری با نرخ منفی بود که به نظر عجیب است که مسئولین این سایت با وجود تبلیغات میلیاردی خود در رسانه‌های مختلف، صندوهای سرمایه گذاری با نرخ منفی را به کاربران پیشنهاد می‌دهند!

ثبت نام در ibshop بانک شهر

درباره ibshop بانک شهر

تازه ها در ibshop بانک شهر

شرکت تأمین ‌سرمایه تمدن (سهامی خاص) که موسس و مدیر این سایت سرمایه گذاری است، در ظاهر سایت خود سعی کرده که از گرافیک کاربرپسندی بهره ببرد و مطالب نیز به گونه‌ای چینش شده‌اند که دسترسی به اطلاعات بیشتر، نسبتا آسان است. البته در صورتی‌که دسترسی به اطلاعات و جزییات صندوق‌های سرمایه گذاری موجود در این پایگاه سرمایه گذاری راحت‌تر بود، می‌توانست در جذب کاربران نیز موفق‌تر باشد.

سایت iBshop ریسپانسیو و کمی سنگین!

البته سایت رسمی iBshop بانک  شهر برای موبایل نیز بهینه سازی شده و کاملا ریسپانسیو است. مسئولین این سایت می‌توانستند کمی از حجم غیرضروری صفحه اول بکاهند ولی به هر حال با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته در زمینه ارایه اینترنت پرسرعت، به نظر می‌رسد عملکرد لود این وب سایت در قیاس با سایر سایت‌های صندوق‌های سرمایه گذاری و شرکت‌های تامین سرمایه بهتر است. در ادامه می‌توانید به نتایج تستی که از طریق سایت جی‌تی متریکس انجام دادیم، توجه کنید.

تست سایت ibshop بانک شهر در جی تی متریکس

نکته: قطعا می‌دانیم که سرورهای این سایت که با آی‌پی ۱۸۵.۳۷.۵۲.۹ در دیتاسنتر تبیان میزبانی می‌شوند برای سرورهای تست جی‌تی متریکس دور بوده و نتایج آن با توجه به فاصله دو سرور تعیین می‌شود ولی حجم صفحه اول حدودا ۲ مگابایتی برای سایت‌های این چنینی قطعا عدد بزرگی است که می‌بایست نسبت به کاهش آن با استفاده از تکنولوژی‌های فشرده سازی حرفه‌ای اقدام شود.

ثبت نام در سایت سرمایه گذاری iBshop و امکانات آن

ثبت نام در ibshop.ir به راحتی قابل انجام بوده و در حدود یک دقیقه توانستیم عملیات ثبت نام را انجام دهیم و البته کندی در ارسال پیامک تایید یکی از دلایل یک دقیقه‌ای شدن ثبت نام ما در آی‌بی شاپ بود که پیشنهاد می‌کنیم در بهبود  ارتقای عملکرد ارسال سرور پیامک این سایت تجدیدنظر صورت بگیرد.

امکانات سایت ibshop بانک شهر

نماد اعتماد و توضیحات ibshop بانک شهر

صندوقهای ibshop بانک شهر

پس از ورود به محیط کاربری اختصاصی در سایت آی‌بی شاپ با صندوق‌های سرمایه گذاری مختلفی روبرو می‌شوید که مقدار سرمایه گذاری شما را مشخص کرده و افزایش یا کاهش دارایی‌تان را نشان می‌دهد. کاربر در صفحه اختصاصی خود می‌تواند تراکنش‌ها را بررسی کرده و روند نوسانی قیمت واحدهای سرمایه گذاری را مشاهده کند که طبیعتا امکاناتی است که مد نظر هر سرمایه گذاری است.

از دیگر امکانات موجود در سایت رسمی سرمایه گذاری آنلاین ibshop.ir می‌توان به وجود فیلم‌های آموزشی اشاره کرد که روند ثبت نام و کار با این سامانه را به کاربران آموزش می‌دهد .

امکانات اپلیکیشن ibshop بانک شهر

از طریق سایت سرمایه گذاری iBshop چه مدت طول می‌کشد تا واحدها صادر شوند؟

یکی از سوالاتی که معمولا توسط کاربران در مورد سایت‌های این چنینی پرسیده می‌شود، زمانی است که از طریق این شرکت‌های تامین سرمایه برای صدور واحدهای سرمایه گذاری صرف می‌کنند. طبق اطلاعات موجود در سایت رسمی این شرکت، کاربر می‌بایست ۳ روز کاری برای صدور واحدهای خود منتظر بماند که یک روز از این مدت به دلیل تاخیری است که تسویه شاپرک با سایت آی‌بی شاپ دارد.

آیا سایت ibshop.ir بانک شهر از امنیت کافی برخوردار هست؟

دلایل مختلفی را ما در آی‌تی‌رسان برای اعتماد به این سایت می‌توانیم نام ببریم. طبق بررسی‌ها وجود نماد الکترونیکی اولین موردی است که باعث می‌شود به طور کلی یک مرحله امنیت این سایت نسبت به سایرین افزایش پیدا کند. دومین مورد حضور نام‌های بزرگ بانکی مانند بانک شهر و بانک توسعه صادرات است که طبیعتا تحت شدیدترین نظارت‌های امنیتی از سوی بانک مرکزی هستند و اقدامات این چنینی در صورتی که منجر به احیانا کلاهبرداری شود، برای آن‌ها گران تمام شده و صدمات جبران ناپذیری به اعتماد مردم خواهد زد.

مشاهده اطلاعات صندوق های سرمایه گذاری

صفحه اول اپلیکیشن ibshop بانک شهر

دانلود اپلیکیشن iBshop “بودن یا نبودن!” مساله این است

یکی از نکات شاید خنده‌دار در مورد این سایت وجود لینکی برای دانلود اپلیکیشن است ولی عملا با کلیک روی آن با صفحه ارور مواجه می‌شویم! این موضوع نشان می‌دهد که مسئولین آی‌بی شاپ از ابتدا قصد راه اندازی همچین امکانی را داشته‌اند و احتمالا نرم افزاری نیز در میان هست ولی دانسته یا ندانسته دسترسی آن برای کاربران بسته شده است!

البته نگران نباشید چرا که اگر مسئولین این سایت به فکر اپلیکیشن اندرویدی خود نبوده‌اند، مسئولین کافه بازار توانستند این اپلیکیشن را به کاربران عرضه کرده و تابحال بیش از ۲۰ هزار بار دانلود شده است!

سایت ibshop بانک شهر

سایت ibshop بانک شهر

گزارش نویسی ibshop بانک شهر

تجربه کاربری ما با اپلیکیشن iBshop

پس از تلاشی که برای پیدا کردن اپلیکیشن این سایت کردیم، توانستیم آن را نصب کرده و با یوزر و پسوردی که در ثبت نام سایت دریافت کردیم، وارد محیط کاربری خود در اپلیکیشن این سایت سرمایه گذاری شدیم. اولین مشکلی که با این اپلیکیشن داشتیم، مشکل بسته شدن آن باتلاش ما برای ادیت اطلاعات کاربری‌مان بود!

تقریبا امکان خارق العاده‌ای در اپلیکیشن وجود نداشته و تمامی کارهایی که از طریق سایت انجام می‌شود، در اپ اندرویدی آن نیز قابل انجام است. البته می‌توان گفت که سایت رسمی این شرکت امکانات و اطلاعات کامل‌تری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و طبیعتا باگ‌های احتمالی از جمله بسته شدن نرم افزار در هنگام ادیت اطلاعات را نیز ندارد!

نکته و نقطه مثبتی که در اولین کاربری ما با اپلیکیشن آی‌بی شاپ به آن برخورد کردیم، طراحی ظاهری زیبا و استفاده از تکنیک‌های اندک زیباسازی و کاربرپسند کردن محیط آن بود که البته از رنگ برندینگ آی‌بی شاپ همانند سایت رسمی آن استفاده شده است.

دانلود ibshop بانک شهر

نتیجه گیری

به طور کلی سایت سرمایه گذاری آی‌بی شاپ برخلاف تبلیغات و بزرگنمایی‌های صورت گرفته، یک راه نجات بزرگ برای مردم نبوده و صرفا یک تجمیع کننده برای صندوق‌های سرمایه گذاری است که مردم معمولا برای خرید آن‌ها نمی‌توانند پروسه طولانی اخذ کد بورسی و ورود به سایت بورس و… را انجام داده و می‌خواهند بدون انجام بروکراسی‌های سخت و پیچیده صرفا از سرمایه گذاری در این صندوق‌ها بهره ببرند.

دانلود iBshop بانک شهر

برای دانلود نرم افزار اندرویدی iBshop روی آیکون بازار کلیک کنید.