هواوی در چند قدمی پشت سرگذاشتن اپل و سامسونگ

در چند روز اخیر گزارشی به چاپ رسیده که اعلام می‌کند در سه‌ماهه سوم سال 2017 که تا پایان ماه سپتامبر خواهد بود، شرکت تولیدکننده گوشی‌های هوشمند چینی، یعنی هواوی، گوشی‌های هوشمند بیشتری نسبت به اپل به فروش خواهد رساند. هواوی از همین حالا هدف‌گذاری خود را مبنی بر تبدیل شدن به برترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند جهان تا سال 2021، اعلام نموده است.

هواوی

فروشندگان این برند چینی بیان کرده‌اند که هواوی امید زیادی برای فروش بالای خانواده‌های محصولات سری P، میت و همچنین گوشی‌های پایین‌رده خود در سه‌ماهه سوم سال 2017 دارد. در این سه‌ماهه هواوی می‌تواند 40 میلیون دستگاه به فروش برساند که نسبت به 38.5 دستگاه در سه‌ماهه دوم سال، رقم بیشتری است. در مدت مشابه، فروش آی‌فون‌های اپل کاهش می‌یابد؛ چراکه کاربران منتظر محصولات جدید این شرکت خواهند بود. برای سه‌ماهه مالی سوم سال، اپل 41.3 میلیون دستگاه آی‌فون به فروش رسانده که اندکی بهتر از مدت مشابه سال قبل است.

در پایان سه‌ماهه دوم سال، سهم هواوی از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند 11.3 درصد و سهم اپل، با فروش 2.5 میلیون دستگاه بیشتر نسبت به هواوی، 12 درصد بود. طبق صحبت‌های گفته شده، حال که خریداران محصولات اپل به خاطر انتظار برای عرضه محصولات جدید این شرکت، اقدام به خرید نمی‌کنند؛ فرصتی طلایی برای هواوی به‌وجود آمده تا جایگاه دوم شرکت اپل در فروش جهانی گوشی‌های هوشمند را از آن خود کند.