هواوی پی 11 و پی 12 در وب‌سایت شرکت سازنده فاش شد

رونمایی از پی ۹ در سال ۲۰۱۶ و پی ۱۰ در سال ۲۰۱۷، باعث شده است تا گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر اینکه پی ۱۱ پرچم‌دار بعدی هواوی خواهد بود؛ وجود داشته باشد. با این وجود، برخی مدعی شده‌اند که هواوی از معرفی پی ۱۱ صرف‌نظر خواهد کرد و پی ۲۰ را به عنوان عضو جدید سری «پی» ارائه می‌دهد.

با این‌حال، به‌تازگی در تعدادی از صفحات آزمایشی وب‌سایت رسمی هواوی، دو گوشی هواوی پی ۱۱ و هواوی پی ۱۲ لیست شده است. در میان این صفحات، هیچ اشاره‌ای به مشخصات احتمالی پرچم‏‌داران جدید هواوی نمی‌شود و برای محتوای موجود در صفحات از مشخصات فبلت «اسند میت ۷» استفاده شده است.

در حال‌حاضر، مشخص نیست که شرکت چینی پرچم‌داران جدیدش را با چه نام تجاری به بازار عرضه خواهد کرد. با این وجود، نام‌های فاش شده برای آزمایش قرار گرفته‌اند و نهایی نیست. آخرین اطلاعات به‌دست آمده از جانشین پی ۱۰ و پی ۱۰ پلاس، به عرضه سه گوشی پرچم‏‌دار توسط هواوی اشاره می‌کند؛ به‌نظر می‌رسد علاوه‌بر معرفی نسخه معمولی پی ۲۰ و مدل پلاس، این شرکت یک گوشی دیگر نیز با پسوند «پرو» ارائه خواهد داد. با توجه به تصاویر فاش شده، نسخه «پرو» پرچم‌دار جدید هواوی با طراحی مانند آیفون ۱۰ عرضه خواهد شد؛ هر سه مدل با دوربین سه‌گانه ارائه می‌شود. در مدل پی ۲۰ و نسخه بزرگ‌تر آن، حسگر اثرانگشت در حاشیه‌ی پایین صفحه‌نمایش جای خواهد گرفت؛ در نسخه پرو نیز، از یک سنسور اثرانگشت در زیر دوربین اصلی استفاده خواهد شد. 

مقاله‌های مرتبط:

آنچه باعث تمایز پرچم‌داران هواوی از نسل قبل خواهد بود، استفاده از سه دوربین به جای دوربین دوگانه است؛ گفته می‌شود دوربین اصلی، عکس‌هایی با رزولوشن ۴۰ مگاپیکسل به ثبت خواهد رساند. برای عکاسی سلفی نیز، می‌توانید روی تصاویری با رزولوشن ۲۴ مگاپیکسل حساب باز کنید. ایوان بلس، تصاویر تبلیغاتی را منتشر کرده است که بخشی از ویژگی‌های سری جدید پی را فاش می‏‌کند؛ به همین جهت، گمان می‏‌رود دوربین پرچم‌داران جدید هواوی، ۱۰۰ درصد نوری بیشتری نسبت به مدل‌های قبلی جذب خواهد کرد و هوش مصنوعی به بهبود عملکرد دوربین کمک می‌‌کند. از جمله قابلیت‌هایی که هوش مصنوعی ارائه می‌دهد، می‌توان به «فریم‌بندی خودکار» و «تشخیص فوری صحنه‌های عکاسی» اشاره کرد. 

رولند کوانت نیز به نقل از کارمندان شعبه آلمان هواوی اعلام کرده است که این شرکت در اوایل سال ۲۰۱۸ از اعضای جدید سری «پی» رونمایی خواهد کرد؛ گفته می‌شود تمرکز چینی‌ها روی بهبود دوربین و قابلیت‌هایی مبتنی بر هوش مصنوعی معطوف شده است. به‌نظر می‎‌رسد نمایشگاه MWC 2018، میزبان پرچم‎داران هواوی پی ۲۰ خواهد بود؛ دو نسل قبلی نیز در همین نمایشگاه معرفی شده است و ادامه این روند، چندان دور از ذهن نیست.