پاناسونیک از باتری‌های لیتیوم‌یون انعطاف‌پذیر خود پرده برداشت

کمپانی پاناسونیک که یکی از اصلی‌ترین تولید‌کنندگان در حوضه باتری برای تلفن‌های هوشمند است، از یک باتری لیتیوم یون انعطاف‌پذیر رونمایی کرد. این باتری با ضخامت ۰.۵۵ میلی‌متری‌اش می‌تواند در گجت‌های پوشیدنی و یا ابزار‌های شبیه به کارت‌، مورد استفاده قرار گیرد.

به گفته کمپانی پاناسونیک، این باتری‌های قابل شارژ می‌توانند به اندازه کارت‌های شناسایی موجود در کشور ژاپن، خم شده و انعطاف‌پذیر باشند. نکته قابل توجه اینجاست که بعد از خم‌ شدن‌های پیاپی، این باتری‌ها باز هم کارایی خودشان را خواهند داشت و مشکلی برایشان بوجود نخواهد آمد.

اگر نگرانی‌های حاصی در بحث امنیت دارید، بهتر است این موضوع را بدانید که به گفته پاناسونیک این باتری‌های انعطاف‌پذیر برای قرارگیری در نزدیک بدن انسان کامل امن هستند و هیچ مشکلی را ایجاد نمی‌کنند.

این باتری‌های انعطاف‌پذیر از یک روکش و ساختار خاص در بخش‌های داخلی و خارجی ساخته شده‌اند که وجود این لایه‌ها مانع خارج شدن هرگونه گرما در طی خم شدن می‌شود. همین موضوع باعث می‌گردد تا با اطمینان کافی بتوانید از آن‌ها در گجت‌های پوشیدنی و نزدیک به بدن استفاده کنید.

اولین عرضه این باتری‌های انعطاف‌پذیر تا پایان اکتبر ۲۰۱۶ انجام می‌گردد و پس از آن پاناسونیک تولید این باتری‌ها را با هدف استفاده در دستگاه‌های بیشتر، افزایش خواهد داد.

طبق اطلاعات بدست آمده ظرفیت این باتری‌ها حداکثر می‌تواند ۶۰mAh باشد که همین موضوع نشان می‌دهد که برای تلفن‌های هوشمند قابل استفاده نیستند. دو مدل دیگر هم با ظرفیت‌های ۱۷.۵mAh و ۴۰mAh تا ماه دیگر معرفی خواهند شد.

خوشبختانه این محصول نوآورانه کمک زیادی به تکنولوژی خواهد کرد. اگرچه شاید به این زودی‌ها شاهد این سری باتری‌ها بر روی دستگاه‌های مختلف نباشیم.

۱