پشتیبانی از زبان فارسی به اینستاگرام اضافه شد

زبان‌های مختلف و بسیاری در سرتاسر دنیا استفاده می‌شود و متاسفانه به همین دلیل بسیاری از اپلیکیشن‌ها در زمان عرضه تنها از تعداد محدودی از زبان‌های حال حاضر پشتیبانی می‌کنند. البته باید گفت که امروزه وب‌سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های بسیاری به سمت بومی‌سازی زبان‌های مختلف در حال حرکت هستند و خوشبختانه اینستاگرام نیز یکی از آن‌هاست.

خبر خوش برای کاربران اینستاگرام این بوده که اخیرا این کمپانی رسما اعلام کرده که شبکه اجتماعی مورد بحث از زبان‌های راست به چپ بیشتری پشتیبانی می‌کند.

این بدین معناست که از این پس، کاربرانی که به زبان‌های فارسی، عربی یا عبری صحبت می‌کنند نیز برای انتشار پست‌های خود با زبان بومی مشکلی نخواهند داشت. احتمالا شما نیز پیش از این تغییر، هنگام انتشار پست با زبان فارسی در صورت استفاده از اعداد یا حروف انگلیسی با مشکل بهم ریختن متن تایپ شده، مواجه شده بودید ولی به دلیل پشتیبانی از زبان فارسی مشکل مذکور به‌طور کامل برطرف گشته است.

اینستاگرام

مایک کریگر، یکی از بنیان‌گذاران این شبکه اجتماعی، در اکانت اینستاگرام افزود:

افتخار می‌کنیم که اینستاگرام به یکی از پلتفرم‌های متنوع و فراگیر در سراسر دنیا تبدیل شده و با این به‌روزرسانی امیدواریم که کاربران عبری، عربی و فارسی زبان بیشتری توانایی استفاده از اینستاگرام برای ارتباط با مردم و اشتراک‌گذاری علاقمندی‌های خود داشته باشند.

در آخر باید افزود که در این آپدیت کاربران قادر به ترجمه دقیق هر پست به زبان‌های مورد بحث نیستند ولی انتظار می‌رود چنین قابلیتی در آینده به این شبکه اجتماعی اضافه گردد.