پیش‌ثبت‌‌ نام الکترونیکی رانندگان اسنپ

این روش جدید بخشی از وعده‌های شهرام شاهکار، مدیراجرایی اسنپ، است؛ وی وعده داده بود که به‌ زودی فرآیند ثبت‌ نام هم‌راهان دست‌خوش تغییراتی می‌شود. پس از غیرفعال کردن موقت بازاریابان میدانی و اصلاح فرآیند و نحوه فعالیتشان، این دومین حرکت اسنپ در جهت افزایش امنیت سامانه‌اش است.

 برای پیش‌ثبت‌ نام ابتدا باید اپلیکیشن «اسنپ رانندگان» را از فروشگاه اندرویدی کافه‌بازار دانلود کنید. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن آن‌ را اجرا کنید. صفحه اول اپلیکیشن دو کادر «شماره موبایل» و «رمز عبور» را همراه با گزینه «ورود به اسنپ» در خود جای داده است. پایین گزینه ورود، متنی فیروزه‌ای‌رنگ، با عنوان «آیا مایلید راننده اسنپ باشید؟»، وجود دارد. این مرحله اول ثبت‌‌ نامی است که اسنپ از آن خبر داده بود، که به آن پیش‌ثبت‌ نام گفته می‌شود.

 اولین مرحله، پیش ثبت‌نام

با انتخاب این گزینه صفحه جدیدی پیش روی شما باز می‌شود که در اصل یک فرم ثبت نام است. با پر کردن این فرم می‌توانید درخواست خود را برای پیوستن به ناوگان اسنپ ثبت‌ کنید. این فرم شامل یک بخش اطلاعات اصلی است که نام، نام خانوادگی، کد ملی و سایر اطلاعات هویتی را از شما می‌خواهد.

 در بخش دوم و سوم، اسنپ از شما می‌خواهد تا اطلاعات گواهینامه و خوردوی‌تان را وارد کنید؛ اطلاعاتی از قبیل تاریخ صدور گواهینامه و پلاک خودرو. اگر مالک خودرو نباشید، اسنپ از شما می‌خواهد نام مالک و شماره ملی مالک خودرو را هم وارد کنید.

 در بخش بعدی باید سایر اطلاعات خود را ثبت کنید. وارد کردن اطلاعاتی از قبیل شهر محل سکونت، تلفن، کدپستی و سایر اطلاعات ضروری الزامی است. پس از پر کردن تمام اطلاعات لازم، گزینه تایید را بزنید. صفحه جدیدی با پیغام «اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد» پیش روی شما باز می‌شود. روی این صفحه یک کد QR هست که بالای آن نوشته شده «جهت مشاهده و تایید مشخصات راننده کد زیر را اسکن نمایید». در اینجا وارد مرحله دوم شده‌اید و باید منتظر بمانید تا از طرف اسنپ با شما تماس گرفته شود.

 دومین مرحله، تطبیق اطلاعات

تماس اسنپ به منزله ورود شما به مرحله دوم است. در این مرحله کارشناس اسنپ، اطلاعاتی ثبت‌شده را با اطلاعات شناسنامه‌ای‌تان مطابقت می‌دهد. پس از تطبیق اطلاعات هویتی‌، کارشناس به سراغ خودروی شما و اطلاعاتی که ثبت کرده‌اید می‌رود تا خوردوی شما را از نظر فنی بازدید کند و اطلاعاتان را با اطلاعات کارت خودرو مطابقت دهد.

 سومین مرحله، احراز هویت نهایی و فعال‌سازی

در صورت مطابقت مدارک و اطلاعات ثبت‌ نامی، وارد مرحله سوم می‌شوید که مرحله آخر است. اسنپ این مرحله را به تازگی به فرآیند جذب هم‌راهان خود اضافه کرده است. در این مرحله یک تیم مسئول بررسی و احراز هویت فرد و خود را به عهده دارند. در صورتی که این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید، اسنپ شما فعال می‌شود و می‌توانید آنلاین شوید و در ناوگان اسنپ به جابه‌جایی مسافران در سطح شهر بپردازید.

  پایان رپورتاژ آگهی/.