پیغام سیم‌کارت‌های ترابرد شده تغییر کرد!

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که با حفظ شماره، اپراتور خود را تغییر داده‌اید حتما با پیغام آزار دهنده آن آشنا هستید و چه بسا خیلی از تماس‌ها را از دست داده‌اید به این دلیل که افراد گمان کرده‌اند برای خط شما مشکلی پیش آمده و تماس را برقرار نشده قطع می‌کنند و به شما گاهی پیامک می‌دهند که در دسترس نیستی و یا خط شما خراب شده!

اگر از کسانی هستید که در مرحله آزمایشی و روزهای اول ترابرد کرده‌اید، حتما پیغام طولانی و با آرامش همراه اول را به خاطر دارید که برای اطمینان بیشتر دوبار هم پخش می‌شد! البته این پیغام بعد از مدتی به یکبار کاهش پیدا کرد اما کماکان زمان منتظر ماندن پشت خط کوتاه نبود. اگر با یک شماره همراه اول یا تلفن ثابت با کسی که از همراه اول به اپراتور دیگری ترابرد کرده است تماس می‌گرفتید این پیغام برای شما پخش می‌شد: “مشترک مخاطب شما به اپراتور دیگری ترابرد کرده است، هزینه مکالمه با ایشان به صورت برون شبکه محاسبه خواهد شد”.

این پیغام از امروز تغییر کرده است. البته خیلی خوشحال نباشید، زمان انتظار کماکان حدود 17 ثانیه است و اینبار پیغام پخش شده فردی است که صبر و حوصله سابق را ندارد و پس از پخش شدن صدای دو بوق پشت‌سرهم، با عجله می‌گوید: “هزینه تماس شما بین اپراتوریست” و بعد از یک وقفه تماس شما با مخاطب ترابرد کرده برقرار می‌شود. در ادامه می‌توانید این پیغام را بشنوید.