چهره کلیدی خودروی گوگل استعفا کرد

یکی از چهره‌های کلیدی طراح خودروهای خودران گوگل در شرایطی که این شرکت تلاش دارد، اتومبیل‌های هوشمند خود را به محصولی تجاری تبدیل کند، این شرکت را ترک کرد.

به گزارش فارس، کریس اورمسون که رییس امور فناوری این طرح و مدیر پیشین آن محسوب می شود با انتشار مطلبی در وبلاگ شخصیش از ترک شرکت آلفابت خبر داده است.

وی افزوده که آماده چالش های تازه است. اما هیچ توضیح روشنی در مورد علت ترک گوگل در شرایط فعلی و مقصد فعلی خود ارائه نداده است. یک سخنگوی گوگل هم موضوع را تایید کرده است.

این سخنگو در توضیحات خود افزوده است: زمانی که ایده تولید خودروهای خودران در هفت سال قبل شکل گرفت، این مساله فقط یک ایده بود. کریس نیرویی حیاتی برای پیشبرد طرح مذکور بود و به گروه کمک کرد تا آن را از مرحله تحقیقاتی به یک فناوری زنده مبدل کنند و حالا این ایده به واقعیت مبدل شده است.او با گرم ترین آرزوهای ما گوگل را ترک می کند.

از سوی دیگر دو مهندس ارشد دیگر گوگل در همین حوزه به نام های دیو فرگوسن و جیاجون ژو هم قصد دارند همکاری با طرح اتومبیل های خودران گوگل را متوقف کنند. این دو مهندس فعلا در آزمایشگاه تحقیقاتی ایکس شرکت آلفابت مشغول به کار هستند. سخنگوی گوگل در مورد خروج این دو نفر توضیحاتی ارائه نکرده است.