چه امکانات رایگانی برای پیام‌رسان‌های داخلی فراهم شده است؟

با جدی شدن فیلترینگ تلگرام، پیام‌رسان‌های داخلی آماده پذیرش کاربران ایرانی هستند و حمایت‌های دولتی از این پیام‌رسان‌ها نیز به اوج خود رسیده است و تسهیلات فراوانی به هر کدام از پیام‌رسان‌ها اعطا شده است که در کنار این تسهیلات، حمایت‌های مالی بانک‌های بزرگ کشور نیز، به آن‌ها افزوده شده است.

به گزارش آی‌تی‌رسان، صادق عباسی شکوه مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در مصاحبه‌ای پیرامون حمایت‌های انجام شده از پیام‌رسان‌های داخلی گفت:

ما برای حمایت از این پیام‌رسان‌ها تسهیلات رایگانی همچون محل استقرار سرور رایگان، پهنای باند رایگان و اینترنت رایگان در نظر گرفته‌ایم که در راستای حضور کاربران ایرانی در این پیام‌رسان‌ها و افزایش کیفیت آنها صورت گرفته است. ما در دولت یازدهم فعالیت‌های زیادی را در حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی انجام داده‌ایم و این حمایت‌ها از یک سرویس نرم‌افزاری در سابقه کشور بی‌نظیر بوده است.

وی در ادامه افزود:

ما در راستای فعالیت‌هایی که برای توسعه شبکه زیرساخت کشور انجام می‌دهیم، به دنبال پیاده سازی قدم به قدم شبکه ملی اطلاعات بوده‌ایم و به دنبال آمادگی کامل برای راه‌اندازی آن و حمایت از نخبگان داخلی در این شبکه هستیم.