چگونه از آی‌فون پیش از نصب iOS 11 بک‌‌آپ بگیریم؟

احتمال این‌که با iOS 11 به مشکل بخورید خیلی کم است، اما همیشه پیشگیری بهتر از درمان خواهد بود. پس عقل حکم می‌کند که پیش از نصب سیستم عامل جدید یک بک‌آپ از آی‌فون خود داشته باشیم.

iOS 11 عرضه شده و همراهش به‌روزرسانی‌ها و ویژگی‌های زیادی آمده‌اند. اما پیش از آپدیت کردن آی‌فون‌تان به این سیستم عامل بهتر است یک بک‌آپ از اطلاعات گوشی بگیرید که اگر مشکلی پیش آمد حداقل اطلاعات‌تان دست نخورده باقی بماند.

دو راه برای انجام این‌کار وجود دارد: بک آپ گرفتن روی کامپیوتر شخصی و از طریق آی‌تونز، بک‌آپ گرفتن روی آی‌کلاود. پیشنهاد ما بک‌آپ روی کامپیوتر است، زیرا هم سریع‌تر بوده و هم کامل‌تر انجام می‌شود.

گام اول: آی‌فون را از طریق کابل USB به سیستم متصل کنید.

گام دوم: اگر پیش از این گزینه همگام‌سازی خودکار را روی اسمارت‌فون فعال کرده باشید، عملیات بک‌آپ آی‌فون درست پس از وصل کردن دستگاه و باز شدن آی‌تونز آغاز می‌شود. اگر چنین نیست گام سوم را مطالعه کنید.

گام سوم: اگر پیغام Trust This Computer را دیدید، با آن موافقت کنید. در آی‌تونز روی آیکون گوشی کلیک کنید تا صفحه Summary هندست باز شود. سپس در بخش Backups، روی دکمه Back Up Now  کلیک کنید. مدت بک‌آپ گیری بستگی به زمان آخرین باری دارد که این کار را انجام داده‌اید.

اگر خواستید روی بک‌آپ آی‌فون رمزگذاری کنید بهتر است پیش از آن‌که وارد مرحله سوم شوید، باکس کناری Encrypt iPhone backup را تیک بزنید. با این کار برای دسترسی به بک‌آپ از شما رمز خواسته می‌شود. فقط حتما مطمئن شوید که رمزی که انتخاب می‌کنید به خاطرتان می‌ماند.

گام اول: مطمئن شوید که وای‌فای آی‌فون روشن است.

گام دوم: به تنظیمات بروید و iCloud را انتخاب کنید.

گام سوم: روی Backup ضربه بزنید و  iCloud Backup را روشن کنید. در آخر هم روی Back Up Now کلیک کنید. بسته به زمان آخرین بک‌آپ، عملیات جدید طول خواهد کشید.

گام چهارم: برای این‌که از انجام شدن کامل بک‌آپ مطمئن شوید به Settings iCloud Storage Manage Storage بروید و آی‌فون‌تان را انتخاب کنید. در این‌جا باید جزئیات عملیات را ببینید.