چگونه یک تصویر متحرک یا ویدئو را به‌عنوان تصویر زمینه صفحه اصلی انتخاب کنیم؟

فایل‌های GIF در سال ۱۹۸۷ معرفی شدند و از آن زمان تا کنون بخش کوچکی از نقاط قوت اینترنت را به خود اختصاص داده‌اند. مطمئنا شما حداقل یک‌بار در طی وب‌گردی‌های خود چنین تصاویری را مشاهده کرده‌اید. اما اگر از کاربران سیستم‌عامل‌ اندروید هستید شاید برایتان جالب باشد که بدانید چگونه می‌توانید از تصاویر متحرک و یا ویدئوهایی با فرمت MP4، به‌عنوان تصویر پس‌زمینه تبلت، تلفن همراه و… استفاده کنید.

انعطاف‌پذیری و متن باز بودن اندروید کار را برای کاربران آن آسان کرده است و به لطف چند برنامه، شما می‌توانید تقریبا هر گیف و یا یک فایل MP4 را به‌عنوان تصویر زمینه صفحه اصلی خود تنظیم کنید. همان‌طور که می‌دانید میلیاردها GIF در وب وجود دارد و بخشی از آن‌ها برای پوسته‌های صفحه اصلی دستگاه‌های تلفن همراه ما مناسب هستند؛ همچنین برای این منظور می‌توانید از برخی برنامه‌های موجود در فروشگاه گوگل استفاده کنید.

درست است که برنامه‌های طراحی شده‌ در این زمینه به طور معمول باعث افزایش مصرف باتری و احتمالا عملکرد پایین‌تر در صفحه اصلی شوند، اما صرف‌نظر از این‌ موارد، می‌توان گفت آن‌ها یک راه جالب برای سفارشی کردن سیستم‌عامل اندروید شما هستند.

در این مطلب قصد داریم نحوه استفاده از تصاویر متحرک و ویدئوها به‌عنوان تصاویر پس‌زمینه را به شما آموزش دهیم؛ با ما همراه باشید.

نحوه تنظیم یک ویدئو (WebM، MP۴) به‌عنوان تصویر پس‌زمینه

با توجه به این‌که مجموعه‌ای مناسب از ابزار را در اختیار دارید شما می‌توانید به ‌سادگی از فیلم‌ها به‌عنوان تصاویر پس‌زمینه زنده بر روی هر دستگاه اندروید استفاده کنید. برای شروع، ابتدا باید یک ویدئوی کوتاه مناسب در قالب‌های MP4 یا WebM پیدا کنید. ما پیشنهاد می‌کنیم که از تصاویر سینماگراف برای تصاویر پس‌زمینه استفاده کنید. در تصاویر سینماگراف‌ یک قسمت متحرک وجود دارد که باعث می‌شود تصویر به‌صورت یک ویدئو یا یک گیف نمایش داده شود.

همچنین برنامه‌های مختلفی برای این منظور در فروشگاه گوگل‌پلی وجود دارد، یکی از جالب‌ترین‌ آن‌ها Video Live Wallpaper نام دارد که یک برنامه فوق‌العاده ساده است و امکان انتخاب یک ویدئو به‌عنوان تصویر زمینه را فراهم می‌کند. این برنامه تنظیمات ضروری مانند فعال کردن صدا، عدم پخش پس‌زمینه و بسیاری موارد دیگر را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

توصیه می‌شود برای جلوگیری از مصرف بیش از حد باتری، گزینه “Play video offscreen” را فعال کنید.

چگونگی استفاده از یک GIF به‌عنوان تصویر پس‌زمینه

ما در واقع قصد نداریم از GIF به‌عنوان یک تصویر زمینه ویدئویی استفاده کنیم چراکه این فرمت فایل بسیار قدیمی است. به‌طور کلی، توصیه می‌کنیم از یک ویدیوی MP4 به‌عنوان تصویر پس‌زمینه استفاده کنید اما با این حال، اگر شما باز هم مایل به استفاده از GIF به‌عنوان تصویر زمینه هستید می‌توانید از برنامه‌های طراحی شده برای این منظور استفاده کنید. GIF Live Wallpaper، یکی از برنامه‌های سبک برای استفاده از گیف به‌عنوان تصویر پس‌زمینه است. از آن‌جایی‌که شیوه کار با برنامه GIF Live Wallpaper، بسیار ساده است، توصیه می‌کنیم که از آن برای انتخاب تصاویر متحرک استفاده کنید.

فقط لازم است تا در ابتدا اطمینان حاصل کنید که یک GIF سازگار با دستگاه‌تان را انتخاب کنید. این برنامه ابزارهای قدرتمندی را در اختیار شما قرار می‌دهد که این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا اندازه گیف‌ها، موقعیت آن‌ها روی صفحه اصلی، سرعت پخش و بسیاری موارد دیگر را تغییر دهید و در نهایت پس از این‌که تنظیمات موردنظرتان را انجام دادید، به‌طور پیش‌فرض به پوشه انتخاب تصویر زمینه زنده اندروید منتقل خواهید شد تا تصویر خود را انتخاب کنید.