کدهای گوگل اشاره به هدفونی مرموز با دستیار صوتی دارد

آیا گوگل در حال ساخت هدفونی همراه با دستیار صوتی خود است؟ کدهای به کار رفته در آخرین نسخه از برنامه گوگل (نسخه 7.10) اشاره به چنین موضوعی دارد. سایت 9to5google توانسته است در فایل APK اپلیکیشن گوگل و منابع استخراج شده از آن کدهایی از محصولی با اسم رمز بیستو (Bisto) پیدا کند. در یک خط از کدهای برنامه به کاربر گفته شده است که: “هدفون شما از دستیار گوگل پشتیانی می‎کند. می‎توانید از آن سوال کنید یا به آن بگویید تا کارهایتان را انجام دهد. این دستیار به عنوان نسخه شخصی گوگل برای شما است و همیشه آماده به کمک خواهد بود.”

البته فقط چند کد در برنامه گوگل نمی‎تواند تضمین کند که این شرکت در آینده هدفونی همراه با دستیار صوتی داخلی عرضه کند. هم‎چنین کدهایی در رابطه با خواندن نوتیفیکشن‎ها برای کاربر و پاسخ به آن‎ها و کلید مخصوص برای راه اندازی دستیار صوتی مشاهده شده است. در خط دیگری از کدهای برنامه گفته شده: “می‎توانید برای صحبت کردن یا پرسیدن سوال کلید دستیار صوتی گوگل که بر روی هدفون سمت چپ قرار دارد را فشار دهید و نگه دارید.”

در حال حاضر نمی‎توان با اطمینان گفت که آیا گوگل چنین محصولی را معرفی خواهد کرد یا خیر و باید برای انتشار جزئیات بیشتر پیرامون آن صبر کرد.