کیمیا خودرو و عرشیا خودرو؛ فروش از دم قسط اتومبیل و هزاران پرونده شکایت!

کیمیا خودرو و عرشیا خودرو جزو شرکت‌های لیزینگ پرحاشیه و جنجالی در کشورمان بودند که در دو سال اخیر سروصدای زیادی در بازار ایجاد کرده و توانستند صدها مشتری برای خود جلب نمایند ولی متاسفانه این شرکت‌ها نیز به جرگه شرکت‌های بدعهد پیوستند و صدها مشتری خود را سرگردان محاکم قضایی نمودند و در حال حاضر نیز وضعیت این دو لیزینگ خودرو مشخص نیست.

به گزارش آی‌تی‌رسان، شرکت‌های لیزینگ در سال‌های گذشته یکی از ارکان اصلی بازار خودرو محسوب می‌شدند که می‌توانستند با سرمایه تزریق شده خود در بازار، حجم معاملات و خرید و فروش‌های خودروهای داخلی و خارجی را افزایش دهند ولی همین موضوع برای بسیاری از کلاهبرداران نیز دستاویزی شد تا بتوانند با حضور در بازارِ بلبشوی لیزینگ خودرو، از آب گل آلود ماهی بگیرند و بسیاری از مشتریان خودرو را درگیر مشکلات مالی نمایند.

دو سه سالی است که بازار خودرو گرفتار شرکت‌های لیزینگی مانند کیمیا خودرو و عرشیا خودرو است که با مشتریان بسیار زیادی که از طریق تبلیغات غیر واقعی جذب کرده‌اند، ضربه سنگینی به اعتماد عمومی در این بازار زده و هنوز بسیاری از مشتریان متضرر این دو شرکت به حق و حقوق‌شان نرسیده و بسیاری از آن‌ها به دنبال اخباری از این شرکت‌ها بوده و پیگیری‌های ایشان پاسخ نداده است.

لیزینگ کیمیا خودرو و عرشیا خودرو؛ فروش از دم قسط اتومبیل و هزاران پرونده شکایت!

واقعیت لیزینگ‌های کیمیا خودرو و عرشیا خودرو چیست؟

عموما شرکت‌های لیزینگی که وارد بازار خودرو می‌شوند با یک ترفند بسیار ساده می‌توانند مشتریان بازار را فریب دهند و آن ترفند شرایط وسوسه کننده برای خرید خودروست که با وجود تجربه‌های بسیار زیاد در این زمینه برای بار هزارم نیز تکرار می‌شود و برای هزارمین بار نیز خبر اعتماد مردم به این شرکت‌ها منتشر می‌شود.

جالب است بدانید که شرکت‌های لیزینگ دارای مجوز بانک مرکزی عموما از تعداد مشتریان به مراتب پایین‌تری نسبت به شرکت‌های غیررسمی برخوردار هستند و دلیل این اتفاق، شرایط سختگیرانه و غیر جذابی است که این شرکت‌ها برای ارایه محصولاتشان دارند و معمولا تسهیل کننده خرید خودروهای داخلی و علی‌الخصوص خارجی هستند ولی شرکت‌های غیررسمی عملا با تبلیغات غیرواقعی مدعی هستند که حتی با اندک پول نقد هم مشتری می‌تواند بهترین خودروی خارجی را خریداری نماید!

شرکت‌های لیزینگ کیما خودرو و عرشیا خودرو نیز به همین منوال عمل کرده و با ارایه شرایط بسیار جذاب برای فروش محصولات مختلف موجود در بازار، صدها مشتری را فریب داده و پس از اینکه پول مردم را دریافت نمودند، با وعده و وعیدهای مختلف آن‌ها را سردرگم نموده و پس از مدتی مشخص شد این شرکت‌ها مجوزی از سوی بانک مرکزی نداشته و ضرر هنگفتی به ثبت نام کنندگان وارد شد.

لیزینگ-خودرو کیمیا خودرو و عرشیا خودرو؛ فروش از دم قسط اتومبیل و هزاران پرونده شکایت!

روند کار کیمیا خودرو و عرشیا خودرو از زبان یک مال‌باخته


پاسخ همه سوالاتتان پیرامون طرح رجیستری را اینجا بخوانید

با وجود صدها مال‌باخته در پرونده این شرکت‌ها، به‌راحتی می‌توان مصاحبه‌های بسیاری از این شرکت را منتشر کرد ولی برای نمونه به سراغ یکی از مال‌باخته‌های کیمیا خودرو رفتیم که حرف‌های جالبی از این شرکت بیان کرد. وی در این مصاحبه گفت:

من در روزنامه آگهی این شرکت را مشاهده و برای خرید یک دستگاه پژو پارس مبلغ ۱۱ میلیون تومان واریز کردم. در آگهی روزنامه این شرکت گفته شده بود که تاریخ تحویل خودرو ۲۵ روزه بوده و با توجه به اینکه من در بهمن ثبت نام کرده بودم، می‌بایست در اواسط اسفند ماه، خودروی خود را تحویل می‌گرفتم ولی دو سه روز قبل از موعد تحویل ماشین با شرکت تماس گرفتم و نتوانستم با مسئولین آن صحبت کنم.

وی در ادامه گفت:

تماس‌های مکرر من با شرکت نتیجه نداد و پس از اینکه این جواب ندادن‌ها نگرانم کرد، راهی دفتر شرکت شدم و فهمیدم به‌طور کلی شرکتی وجود ندارد و دفتر کاملا تخلیه شده است! البته تصور می‌کردم که من به تنهایی متوجه این موضوع شدم ولی بعد از مراجعه به محل شرکت و پرس و جویی که انجام دادم، متوجه دستگیری بعضی از کارمندان شرکت و همچنین تجمعات دیگر خریداران این شرکت شدم. پرونده‌های متعددی برای کیمیا خودرو باز شده بود و من تازه متوجه بلایی شدم که بر سرم آمده است.

تاسف بارتر است اگر بدانید که شرکت‌هایی مانند دفاتر مذکور، به دلیل فعالیت در بازار خودروهای خارجی دریافتی‌های بسیار بالاتری در این بخش داشته‌اند و به طور مثال یکی دیگر از مالباخته‌های این شرکت از پرداخت ۳۸ میلیون تومانی خود می‌گوید که حتی بخشی از اقساط تسهیلات داده نشده را نیز واریز کرده و حالا با یک ضرر هنگفت راهی محاکم قضایی می‌شود.

بازار-خودرو کیمیا خودرو و عرشیا خودرو؛ فروش از دم قسط اتومبیل و هزاران پرونده شکایت!

عرشیا خودرو و شرایطی که با آن‌ها قطعا شاخ در می‌آورید!

جالب‌تر از کیمیا خودرو و شرایطی که حداقل منطقی به نظر می‌رسید، شرایطی است که عرشیا خودرو معمولا با استفاده از آن نسبت به جذب سرمایه از مردم اقدام می‌نمود! این شرکت با یک ترفند جالب که “ما خودروهای سایپا، ایران‌خودرو و خودروهای خارجی را به صورت از دم قسط می‌فروشیم!” تبلیغات کرده و بسیاری از مشتریان به امید خرید خودروی روز خارجی بدون پیش پرداخت راهی این شرکت شدند.

اما قصه واقعا همین بوده است؟ خیر! عرشیا خودرو با این وعده که صرفا با پرداخت اقساط می‌توانید خودروی خود را تحویل بگیرید، وارد کار شده و از صدها نفر با عناوین مختلف دریافت هزینه داشته است که طبق اعلام پلیس، پرونده‌های مختلفی از تخلفات این شرکت در محاکم قضایی وجود دارد و محل این شرکت پلمپ شده است.

کدام شرکت‌های لیزینگ خودرو دارای مجوز بانک مرکزی هستند؟

برای مشاهده شرکت‌های دارای مجوز بانک مرکزی می‌توانید از این لینک استفاده کنید و صرفا به این شرکت‌ها مراجعه نمایید. بدیهی است در صورتی‌که مشکلی برای لیزینگ‌های موجود در این لیست بوجود آید، بخش نظارتی بانک مرکزی وارد عمل شده و مشکلات آن را برطرف خواهد کرد.