گزارشات حکایت از افزایش میزان تقاضا برای نمایشگرهای امولد و رشد سریع بازار آن‌ها دارند

براساس پیش‌بینی‌ها، میزان تقاضای جهانی برای نمایشگرهای امولد مورد استفاده در اسمارت‌فون‌ها طی سال آینده افزایش خواهد یافت و انتظار می‌رود که تقاضاهای جدیدی برای این محصول از سوی اسمارت‌واچ‌ها، تبلت‌ها، اتومبیل‌ها و … ارائه شوند.

براساس اظهارات موسسه industry sources، انتظار می‌رود که مجموع میزان فروش جهانی نمایشگرهای امولد از ۴۲۲ میلیون واحد در سال ۲۰۱۶، به ۱۵۳۶.۶ واحد در سال ۲۰۲۲ افزایش یابد.

مشخصا نرخ تقاضا در سال گذشته نسبت به سال پیش از آن، ۳۵.۹ درصد رشد داشته و برآورد می‌شود که این میزان تقاضا با رشدی ۱۲.۳ درصدی در سال جاری به ۴۷۳.۸ میلیون واحد افزایش یابد. با توجه به این‌که اخیرا گوشی آی‌فون X با نمایشگر امولد به بازار عرضه شده است، احتمالا میزان تقاضای این نمایشگرها در سال آینده با رشدی ۳۴.۱ درصدی به ۶۳۵.۵ میلیون دستگاه خواهد رسید و انتظار می‌رود که نرخ رشد در سال‌های ۲۰۱۹، ۲۰۲۰، ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به ترتیب معادل ۳۹.۳، ۱۸.۱، ۱۹.۴ و ۲۳.۱ درصد باشد.

در این شرایط، تولیدکنندگان نمایشگرها یکی پس از دیگری در حال ورود به بازار نمایشگرهای امولد هستند. کمپانی‌های چینی از قبیل CISOT ،BOE و Tianma و شرکت‌های ژاپنی تولیدکننده نمایشگر مانند شارپ، احتمالا تولید انبوه صفحه‌نمایش‌های امولد را در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ آغاز خواهند کرد.

درحال حاضر شرکت سامسونگ‌ دیسپلی، سهم حداقل ۹۸.۵ درصدی از بازار را برای دستگاه‌های همراه به خود اختصاص داده و ال‌جی دیسپلی نیز تنها کمپانی فعال در زمینه تولید پنل‌های اولد بزرگ است. ال‌جی دیسپلی به منظور اصلاحات تکمیلی در تکنولوژی خود و افزایش حجم تولید محصولات، مشغول برنامه‌ریزی جهت سرمایه‌گذاری ۱۵ تریلیون وونی (۱۳.۵ میلیارد دلار آمریکا) در کره‌جنوبی و سرمایه‌گذاری ۵ تریلیون وونی (۴.۵ میلیارد دلار آمریکا) در چین تا سال ۲۰۲۰ است. سامسونگ دیسپلی به تنهایی در سال ۲۰۱۷، ۱۴.۱ تریلیون وون (۱۲.۶ میلیارد دلار آمریکا) سرمایه‌گذاری کرد و در سال آینده قصد دارد این مبلغ را به ۱۶ تریلیون وون (۱۴.۴ میلیارد دلار آمریکا) افزایش دهد.