گلکسی اس 9 در طرح‌های شماتیک با یک دوربین فاش شد

هرچه به پایان سال ۲۰۱۷ نزدیک‌تر می‌شویم، گمانه‌زنی و شایعه‌پردازی پیرامون پرچم‌داران سال آینده افزایش پیدا می‌کند؛ در نیمه اول ۲۰۱۸، گوشی‌های جدیدی از جمله گلکسی اس ۹ سامسونگ و ال‌جی جی ۷ به صورت رسمی معرفی خواهند شد.

گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس سامسونگ، از جمله مورد انتظارترین پرچم‌داران سال آینده به شمار می‌روند که در شایعات زیادی، به مشخصات و طراحی احتمالی آن‌ها پرداخته شده است. مدتی پیش، اعلام شد که پرچم‌دار جدید کُره‌ای‌ها، حاشیه‌های باریک‌تری نسبت به نسل قبل دارد؛ گمان می‌رود در جانشین گلکسی اس ۸ با حذف حاشیه‌ی پایین صفحه‌نمایش، نسبت ابعاد نمایشگر به بدنه به ۹۰ درصد برسد.

همچنین شایعه‌پردازی‌ها حاکی از آن است که حسگر اثرانگشت در گلکسی اس ۹ پرچم‌دار ۲۰۱۷ سامسونگ در پنل پشتی قرار خواهد داشت؛ با این‌حال، شرکت کُره‌ای به انتقاد کاربران توجه کرده است و حسگر اثرانگشت در پرچم‌دار جدید سامسونگ به زیر دوربین اصلی منتقل خواهد شد. تصویر به‏‌دست آمده از نسخه جدید برنامه S Health سامسونگ، تأیید می‌‌کند که حسگر اثرانگشت در پایین دوربین اصلی قرار می‌گیرد.

همان‌طور که گفته شد، گلکسی اس ۹ در دو مدل عرضه خواهد شد؛ البته، سال آینده تفاوت‌های بین نسخه «استاندارد» و «پلاس» تنها به اندازه صفحه‌نمایش محدود نخواهد شد و سامسونگ، تصمیم دارد تا پرچم‌داران جدیدش را با تفاوت‌های چشمگیری ارائه دهد. اگر گمانه‌زنی‌ها را مبنا قرار دهیم، گلکسی اس ۹ به دوربین اصلی با یک سنسور مجهز می‌شود؛ این در حالی است که در نسخه پلاس، سامسونگ از دوربین دوگانه استفاده خواهد کرد. لازم به‌ذکر است که فبلت پرچم‌دار گلکسی نوت ۸ در اواخر تابستان، با دوربین دوگانه عرضه شده بود اما چینش سنسورهای دوربین در گلکسی اس ۹ با فبلت رده‌بالای ۲۰۱۷ این شرکت، متفاوت است.

گلکسی اس 9

طرح‌های شماتیک تازه به‌دست آمده نیز شایعات پیشین را پیرامون پرچم‌داران جدید این شرکت تأیید می‌کند؛ این تصاویر حاکی از آن است که گلکسی اس ۹ با یک دوربین عرضه خواهد شد و حسگر اثرانگشت نیز به پنل پشتی انتقال می‌یابد. در طرح‏‌های شماتیک لو رفته، چهار دکمه‌ی فیزیکی مانند نسل قبل جلب‌توجه می‌کند که احتمالاً یکی از آن‌ها برای فعال‌سازی دستیار صوتی بیکسبی کاربرد خواهد داشت. در لبه‌ی پایین گوشی نیز، جک ۳.۵ میلی‌متری صدا قرار گرفته است.

تصاویر رندر شده نیز، ظاهر احتمالی گلکسی اس ۹ و نسخه «پلاس» آن‌را به نمایش می‌گذارد؛ همان‌طور که این تصاویر نشان می‌دهد، حاشیه‌ی پایین صفحه‌نمایش نازک‌تر شده است. در پشت گوشی نیز، سنسور دوربین و حسگر اثرانگشت به صورت عمودی چیده شده‌اند؛ البته در نسخه «پلاس» از دوربین دوگانه استفاده شده است. فلاش LED در سمت راست دوربین اصلی قرار دارد.

گلکسی اس 9

در رابطه با پرچم‌داران جدید سامسونگ، مدتی پیش در زومیت خواندید که گلکسی اس ۹ سامسونگ به اسکنر تشخیص عنبیه بهبودیافته مجهز می‏‌شود؛ گفته شده است که رزولوشن لنز مورد استفاده برای اسکنر تشخیص عنبیه به ۳ مگاپیکسل خواهد رسید. ضمن اینکه این شرکت به دنبال اعمال بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری است تا مدت زمان لازم برای احراز هویت کاربران با استفاده از اسکنر تشخیص عنبیه چشم به کم‌تر از ۱ ثانیه برسد. از دیگر شایعات موجود پیرامون گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس، می‌توان به معرفی احتمالی آن‌ها در ماه فوریه اشاره کرد؛ اعلام شده است که سامسونگ، پرچمداران جدیدش را در ماه ژانویه معرفی نخواهد کرد.