گلکسی اس 9 سامسونگ به همراه نسخه «پلاس» در تصاویر رندری جدید فاش شد

سامسونگ، گوشی پرچم‌دار گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس را در اواخر ماه آینده میلادی به صورت رسمی معرفی خواهد کرد. همین موضوع باعث شده است تا گمانه‌زنی پیرامون اعضای جدید سری «گلکسی اس» در سال ۲۰۱۸ شدت بگیرد.

در جدیدترین اطلاعات مربوط به جانشین گلکسی اس ۸، تصاویر رندری به‏‌دست آمده است که گلکسی اس ۹ را به همراه نسخه ۶.۲ اینچی آن فاش می‌کند. در تصاویر درز پیدا کرده، پنل پشتی گلکسی اس ۹ نمایان است؛ البته در این تصاویر، به پنل پشتی نسخه «پلاس» پرچم‌دار جدید سامسونگ اشاره‌ای نمی‌شود که براساس شایعات، محل جای‌گیری دوربین دوگانه این گوشی است. 

با وجود اینکه تصاویر رندر شده به پنل پشتی گلکسی اس ۹ پلاس نمی‌پردازد، اما به این موضوع اشاره دارد که مدل ۵.۸ اینچی از پرچم‌دار ۲۰۱۸ سامسونگ تنها به یک دوربین مجهز خواهد بود. از آنجایی‌که نسخه «پلاس» جانشین گلکسی اس ۸ با دوربین دوگانه ارائه می‌شود، تفاوت بین پرچم‏‌داران جدید کُره‌ای‌ها فراتر از اندازه نمایشگر است؛ به همین جهت، کاربران می‌توانند بسته به فاکتورهای مختلف نظیر دوربین و اندازه نمایشگر، برای خرید گلکسی اس ۹ یا نسخه بزرگ‌تر آن اقدام کنند.

گلکسی اس ۹

تصاویر فاش شده، حاکی از آن است که سامسونگ از دو سنسور در حاشیه‌ی بالای نمایشگر استفاده خواهد کرد که ثبت تصاویر سلفی را برعهده می‌گیرند؛ چنین ترکیبی برای اولین‌بار در مدل ۲۰۱۸ گلکسی ای ۸ و گلکسی ای ۸ پلاس به کار گرفته شده است. به احتمال زیاد، دوربین سلفی گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس با یک‌دیگر مشابه خواهند بود؛ به همین جهت، عکس‌برداری سلفی، وجه‌تمایز میان پرچم‌دار ۵.۸ اینچی و ۶.۲ اینچی سامسونگ در سال ۲۰۱۸ به‌‏شمار نمی‌رود.

از نظر طراحی، گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس تفاوت چشمگیری نسبت به اعضای عرضه شده از سری «گلکسی اس» در سال ۲۰۱۷ نخواهند داشت؛ حاشیه‌های بالا و پایین نمایشگر حفظ شده است. یکی‌دیگر از مواردی که در طراحی پرچم‌‏داران جدید سامسونگ جلب‌توجه می‌کند، جای‌گیری متفاوت حسگر اثرانگشت است که براساس شایعات، شرکت سازنده آن‌را به پایین دوربین اصلی انتقال خواهد داد؛ تصاویر جدید نیز به این موضوع اشاره دارد. این تغییرات در حالی رخ داده است که بسیاری از خریداران گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس از جای‌گیری حسگر اثرانگشت در کنار دوربین اصلی، رضایت نداشتند و مدعی بودند که این جای‌گیری نامناسب، باعث می‌شود تا به اشتباه، لنزهای دوربین را به جای حسگر اثرانگشت لمس کنید.

براساس تصویری که پیش‌تر در زومیت منتشر شده بود، گلکسی اس ۹ و نسخه «پلاس» آن از جمله اولین گوشی‌های هوشمندی محسوب خواهند شد که با تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ کوالکام عرضه می‌شوند. باید اشاره کرد که نسخه مجهز به اسنپدراگون ۸۴۵ از پرچم‏‌داران جدید سامسونگ، تنها در ایالات متحده و احتمالاً چین به فروش خواهد رسید و خبری از عرضه‌ی جهانی این نسخه نیست؛ سایر مدل‌ها که در کشورهای دیگر عرضه می‏‌شوند، به تراشه جدید اکسینوس ۹۸۱۰ با هشت هسته پردازشی مجهز خواهند بود.

پیش‌بینی شده است که سامسونگ پس از معرفی احتمالی گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس در ماه فوریه (یا حتی ژانویه)، اعضای جدید سری گلکسی اس را در اوایل ماه مارس به بازار عرضه خواهد کردِ. در همین رابطه، بد نیست بدانید که سفارش قطعه برای پرچم‌‏داران ۲۰۱۸ سامسونگ، آغاز شده است.