گلکسی نوت ۸ بهترین دوربین برای تصویربرداری

اخیراً آزمایشگاه DxOMark دوربین آیفون ۸ پلاس را با ۹۴ امتیاز به عنوان بهترین دوربین در میان اسمارت فون ها معرفی نمود. اما در همین روزهای اخیر همین آزمایشگاه امتیاز ۹۴ را به دوربین گلکسی نوت ۸ داده تا برای آیفون ۸ پلاس یک رقیب قدرتمند پیدا شود. درست است که هر دوی این اسمارت فون ها از امتیاز ۹۴ برخوردارند اما این امتیاز، مجموع امتیازهای آن هاست و هر یک در هر بخش امتیاز  متفاوتی کسب کرده اند. ولی در این بین نکته ی جالب این است که در قسمت تصویربرداری، دوربین گلکسی نوت ۸، امتیاز ۱۰۰ را از آنِ خود کرده است.

گویا آی تی – آنچنان که این آزمایشگاه اعلام کرده، کسب امتیاز ۱۰۰ در قسمت تصویربرداری توسط گلکسی نوت ۸ به سبب زوم بسیار عالی تا ۴X، فوکوس خودکار سریع، ثبت رنگ ها به صورت شفاف و نویز بسیار کم در محیط های کم نور بوده است.

در کنار این موارد، ثبت تصاویر بوکه و کم بودن جزئیات در بعضی از محیط های کم نور از نقاط منفی دوربین گلکسی نوت ۸ در کسب نمره بوده اند. (برای آگاهی بیشتر از جزئیات دوربین گلکسی نوت ۸ کلیک کنید.)

اما در قسمت فیلمبرداری، بر طبق آزمایش های آزمایشگاه DxOMark دوربین گلکسی نوت ۸ سرعت فوکوس خودکار خوبی داشته و در محیط های کم نور و پر نور از نویز بسیار کمی برخوردار بوده است. این دو در کنار رندر کردن خوب رنگ ها، از نقاط مثبت قسمت فیلمبرداری دوربین گلکسی نوت ۸ هستند.
گلکسی نوت 8

گلکسی نوت 8

اما عدم وجود امکان پایش سوژه به وسیله ی فوکوس خودکار و لرزش های فیلم به هنگام فیلمبرداری از جمله نقاط منفی این دوربین به حساب آمده اند.

در کلیت امر، می توان حدس زد که دوربین دوگانه ای که در نوت ۸ استفاده شده و فیلم های بدون نویز نقشی اساسی در کسب ۹۴ امتیاز توسط دوربین این گوشی داشته اند.

در آخر گفتنی است که به زودی گوگل پیکسل ۲ توسط گوگل معرفی خواهد شد و امکان آن که این گوشی بتواند صدر جدول را از آیفون ۸ و گلکسی نوت ۸ بگیرد کم نیست. این امر در سال پیشین روی داد، هنگامی که گوشی های گوگل با کسب ۸۹ امتیاز بالاترین امتیاز را از آزمایشگاه DxOMark کسب کردند.