گلکسی نوت ۹ زودتر از پیش‌بینی‌ها وارد بازار می‌شود

حدود یک ماه از معرفی و عرضه گوشی گلکسی S9 می‌گذرد. اکنون نوبت به پرچمدار دوم سامسونگ در سال ۲۰۱۸ رسیده که به تیتر اصلی خبرها تبدیل شود. آن‌طور که منابع خبر گزارش داده‌اند، این احتمال وجود دارد که گلکسی نوت ۹ پیش از موعد مقرر معرفی و روانه بازارها شود.

galaxy_note_8_gold

به گزارش خبرگزاری کره‌ای The Investor، کمپانی سامسونگ گوشی گلکسی نوت ۹ را احتمالا در اواخر خردادماه یا اوایل تیرماه معرفی خواهد کرد. سامسونگ دیسپلی تولید پنل‌های امولد را از ماه ژوئن به آوریل تغییر داده است و بر همین اساس بوده که منابع خبری ادعای فوق را مطرح کرده‌اند. فروش گلکسی S9 آن‌طور که سامسونگ انتظار داشته پیش نرفته و شاید همین مسئله دلیلی اصلی این تغییرات باشد تا بدین ترتیب سلاح جدید سامسونگ فرصت بیشتری برای عرض اندام در برابر آی‌فون‌های ۲۰۱۸ داشته باشد.

مطابق گزارشات به‌دست آمده، نمایشگر گلکسی نوت ۹ اندکی بزرگ‌تر شده و اندازه آن از نمونه ۶.۳۲ اینچی موجود در گلکسی نوت ۸، به نمونه‌ای ۶.۳۸ اینچی افزایش خواهد یافت. شایعات اخیر نشان داده که در این آقای قلم‌دار نیز از حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر خبری نخواهد بود. کمپانی هواوی چند روز پیش گوشی میت RS پورش دیزاین را معرفی کرد که علاوه بر حسگر اثر انگشت تعبیه شده در قاب پشتی، به سنسور دومی مجهز شده که در دل نمایشگر جای گرفته است.

البته این تصمیم چینی‌ها هزینه سنگینی را بر دوش کاربر گذاشته و باعث شده که قیمت نهایی این دستگاه به ۱۷۰۰ یورو برسد. این موضوع نشان دهنده این است که تکنولوژی مذکور هنوز به آمادگی لازم برای تولید انبوه نرسیده است و شاید چند ماهی زمان نیاز باشد تا بتوان به تولید گسترده آن امیدوار شد. اگر خاطتان باشد کمبود قطعات برای تولید آی‌فون X در سال گذشته این امکان را به گلکسی نوت ۸ داد که فرصت بیشتری برای تصاحب بازار داشته باشد.

قرار نیست هر سال این مشکل تکرار شود اما سامسونگ می‌تواند با عرضه پیش از موعد پرچمدار جدیدش فرصت بیشتری به گلکسی نوت ۹ بدهد تا فروش خوبی را رقم بزند. البته کار برای فبلت جدید سامسونگ وقتی سخت‌تر می‌شود که در شایعات اخیر شنیدیم یک آی‌فون ۶.۴۵ اینچی به خانواده اسمارت‌فون‌های امسال اپل اضافه می‌شود تا به این ترتیب طرفداران دیوایس‌هایی با نمایشگر بزرگ‌تر یک انتخاب مطمئن در بین آی‌فون‌های ۲۰۱۸ داشته باشند و محصول اپل را به نوت جدید سامسونگ ترجیح دهند.