گلکسی J8 پلاس با تراشه اسنپدراگون ۶۲۵ در گیک‌بنچ رویت شد

این روزها اخبار و شایعات زیادی درخصوص میان‌رده‌های جدید سری J سامسونگ می‌شنویم که اکثر آن‌ها مربوط به رویت این هندست‌ها در بنچمارک‌های مختلف خصوصا گیک‌بنچ است. در راستای این اتفاقات، باز هم گلکسی J8 در گیک‌بنچ ظاهر شد اما این‌بار با مدلی جدید و پردازنده‌ای متفاوت؛ نسخه‌ای که احتمالا گلکسی J8 پلاس نام خواهد داشت.

چند هفته پیش نسخه اول گلکسی J8 با شماره مدل SM-J800FN که مجهز به تراشه هشت هسته‌ای اگزینوس ۷۸۷۰ بود در این بنچمارک رویت شد. حالا هم نسخه دیگری از این اسمارت‌فون با شماره مدل SM-J805G به گیک‌بنچ وارد شده که از تراشه اسنپدراگون ۶۲۵ بهره‌مند است. هر دو مدل مذکور از اندروید ۸ اوریو برخوردار خواهند بود.

این مدل جدید که احتمالا با پسوند پلاس معرفی خواهد شد، از حافظه رم بیش‌تر سود می‌برد. مدل پیشین به ۳ گیگابایت رم مجهز شده بود اما این مدل جدید از ۴ گیگابایت رم بهره‌مند است. به علاوه، هر دو تراشه به‌کار رفته در این دو مدل هشت هسته‌ای و از نوع کورتکس A53 هستند اما از آن‌جا که فرکانس ۲ گیگاهرتزی تراشه اسنپدراگون (در بنچمارک ۱.۸ ذکر شده) از فرکانس ۱.۶ گیگاهرتزی مدل اگزینوس بیش‌تر است، گوشی گلکسی J8 پلاس را باید اندکی سریع‌تر دانست.

البته نتیجه هر دو مدل در گیک‌بنچ بسیار به یکدیگر نزدیک بوده است. همان‌گونه که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، گلکسی J8 با تراشه اگزینوس ۷۸۷۰ و مدل پلاس آن با تراشه اسنپدراگون ۶۲۵ در بخش تک هسته‌ای توانستند به ترتیب امتیازهای ۷۲۶ و ۷۴۹ را کسب کنند. این امتیازها در بخش چند هسته‌ای نیز به ۳۶۴۳ و ۳۷۰۸ می‌رسد که نشان از نزدیکی این دو مدل به یکدیگر دارد.

پیش‌بینی می‌شود که این دو مدل در زمینه حافظه داخلی نیز با یکدیگر تفاوت داشته باشند که به موجب آن شاهد افزایش قیمت مدل پلاس به میزانی معقول خواهیم بود. تا مدتی بعد مشخص خواهد شد که آیا نسخه‌ای غیر پلاس با تراشه اسنپدراگون هم وجود دارد یا خیر.

بد نیست اشاره کنیم حروف پایانی FN در شماره مدل این نسخه حکایت از آن دارد که گلکسی J8 برای بازارهای اروپا، آسیا و خاورمیانه در نظر گرفته شده و حرف G پایانی در مدل پلاس نیز نشان دهنده عرضه این مدل در آمریکای جنوبی و برخی مناطق آسیایی است.