گلکسی S9 فاقد حسگر اثر انگشت یکپارچه با صفحه نمایش سیناپتیک خواهد بود

علی‌رغم رندرهای منتشر شده از گلکسی S9 و قرارگیری حسگر اثر انگشت در پشت آن، هنوز هم شایعاتی می‌شنویم مبنی بر این‌که در پرچم‌دار جدید سامسونگ، از حسگر اثر انگشت جدید و یکپارچه با صفحه نمایش سیناپتیک استفاده خواهد شد. با این حال دلایلی وجود دارد که نشان می‌دهد این حسگر جایی در گلکسی S9 نخواهد داشت.

سیناپتیک چند روز پیش از یک سنسور اثر انگشت جدید رونمایی کرد که در زیر صفحه نمایش جای می‌گیرد. در همان زمان برخی ادعا کردند که شاهد حضور این حسگر در گوشی‌های سری گلکسی S9 خواهیم بود، اما گزارشات جدید این ادعا را رد کرده و افتخار میزبانی از این سنسور برای اولین‌بار در دنیا را به یک شرکت چینی نسبت داده‌اند. ظاهرا به جای قرارگیری این سنسور در گلکسی S9، یک اسمارت‌فون ساخت شرکت ویوو قرار است نخستین میزبان این حسگر در یک گوشی تجاری باشد.

در حالی‌که سیناپتیک در رویداد معرفی این سنسور عنوان کرده بود که با یکی از ۵ شرکت برتر تولیدکننده گوشی هوشمند همکاری خواهد کرد، اما با توجه به جدیدترین اطلاعات منتشر شده توسط IDC، نام کمپانی ویوو در لیست ۵ تولیدکننده مطرح جهان قرار ندارد. البته صاحب اصلی این شرکت که اوپو بوده، جایگاه چهارم را از آن خود کرده است بنابراین شاید بتوان ادعای ویوو را تایید کرد.

چندی پیش ویوو نمونه اولیه یک گوشی هوشمند را به نمایش گذاشت که با توجه به سنسور کوالکام قرار گرفته در آن، عملکرد یک سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر را به حضار نشان داد. اکنون نیز تایید شده که گوشی بعدی ویوو از سنسور اثر انگشت جدید سیناپتیک که با نام Clear ID FS9500 شناخته می‌شود، بهره‌مند خواهد بود.

تحلیلگری به نام Patrick Moorhead در گفتگویی که با فوربز داشته، اشاره کرده که گوشی پیش‌نمونه ویوو را در دست گرفته و شاهد عملکرد سنسور سیناپتیک واقع در زیر نمایشگر آن بوده است. این گوشی مجهز به پنل امولد، از یک سنسور CMOS برخوردار بود که می‌توانست اثر انگشت کاربر را با قرار گرفتن انگشت بر روی قسمت مشخص شده بر روی نمایشگر (قسمت پایین صفحه نمایش) شناسایی کند. به گفته‌ پاتریک، این سنسور سریع‌تر از تصورش عمل کرده است.

شرکت ویوو که به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان چینی صنعت موبایل شناخته می‌شود، در سال‌های اخیر دستاوردهای زیادی داشته که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استفاده از یک نمایشگر با تراکم پیکسلی بیش از ۵۰۰ پیکسل در هر اینچ اشاره کرد. این در حالی بوده که هیچ شرکتی تا آن زمان نتوانسته بود در گوشی‌های خود از نمایشگری با چنین تراکم پیکسلی بالایی استفاده کند.

حالا هم به‌نظر می‌رسد سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر سیناپتیک در یکی از گوشی‌های این برند به‌کار خواهد رفت تا عنوان نخستین اسمارت‌فون تجاری مجهز به این نوع سنسورها به نام یکی از تولیدات شرکت ویوو ثبت شود. همه این‌ها دلایلی است که نشان می‌دهد گلکسی S9 سامسونگ، نخستین گوشی مجهز به این سنسور نخواهد بود.