گلکسی S9 پلاس در گیک بنچ رکورد زد؛ اگزینوس ۹۸۱۰ رقیب می‌طلبد

تنها ۴ روز دیگر باقی مانده تا چشم انتظاری عاشقان سامسونگ به پایان برسد. روزی که قرار است آبستن اتفاقاتی مهم از جمله رونمایی از سوگولی‌های بهاره این کمپانی باشد. در آخرین مورد از اخبار پیرامون پرچمداران جدید سامسونگ، بنچمارک گیک‌بنچ گوشی گلکسی S9 پلاس منتشر شده است.

در حالی که چندی پیش شاهد حضور گلکسی S9 با پردازنده اگزینوس ۹۸۱۰ در گیک‌بنچ بودیم، این‌بار نوبت به برادر بزرگ‌تر رسیده تا عیارش را به رخ دیگران بکشد. با آن‌که امتیازهای ۳۶۴۸ در بخش تک هسته‌ای و ۸۸۹۴ در بخش چند هسته‌ای شایستگی احترام گلکسی S9 را خاطر نشان می‌کند اما گلکسی S9 پلاس از مرزهای این امتیازها نیز عبور کرده و یک رکورد جدید در بین گوشی‌های اندرویدی به ثبت رسانده است.

گوشی گلکسی S9 پلاس توانسته در این بنچمارک با کسب امتیاز ۳۷۷۳ در بخش تک‌ هسته‌ای و ۹۰۲۴ در بخش چند هسته‌ای عملکردی خیره‌کننده از خود به‌جا بگذارد و عملا برای دیگر رقبا خط و نشان بکشد. البته این رکورد را نباید تنها به پرچمدار سامسونگ محدود کرد. در واقع این نتایج نشان از قدرت بالای سامسونگ در تولید تراشه‌های موبایلی داشته و می‌توان آن را به عنوان زنگ خطری برای کمپانی‌های معروفی چون کوالکام به شمار آورد.

در هر صورت این میزان بهبود عملکرد توسط تراشه اگزینوس ۹۸۱۰ در مقابل تراشه سابق اگزینوس ۸۸۹۵ بسیار سرسام‌آور است. برای این‌که امتیاز به دست آمده توسط پرچمدار جدید را با گلکسی S8 سال گذشته مقایسه کنید باید بدانید که طبق آخرین جدول گیک‌بنچ برای دیوایس‌های اندرویدی، متوسط امتیاز هر دو نمونه گلکسی S8 در بخش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب حدود ۱۹۵۰ و ۶۴۰۰ بوده است.

همان‌گونه که اشاره شد، این اعداد،  متوسط امتیازهای به‌دست آمده توسط پرچمدار کنونی سامسونگ بوده و حتی دیده شده که این دیوایس در بهترین حالت در بخش‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب امتیازهای ۲۱۵۹ و ۷۲۳۵ را نیز کسب کرده است. نسخه مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ پرچمدار سامسونگ که برای عرضه در ایالات متحده و چین در نظر گرفته شده، اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی توانسته بود در همین بنچمارک امتیازهای ۲۴۲۲ و ۸۳۵۱ را در هر یک از بخش‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای کسب کند.

اختلاف موجود در بین امتیازهای کسب شده توسط دو نمونه مختلف گلکسی S‌های جدید، تفاوت آشکاری را در بین تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ و اگزینوس ۹۸۱۰ نشان می‌دهد؛ تراشه‌ای که قرار است قلب تپنده پرچمدار جدید سامسونگ در اکثر مناطق دنیا باشد. البته نباید این امتیازها را نهایت عملکرد گلکسی S9 پلاسی دانست که با برخورداری از ۶ گیگابایت رم، ۲ گیگابایت حافظه بیش‌تری نسبت به گلکسی S9 دارد. بد نیست اشاره کنیم علاوه بر تفاوت در سایز نمایشگر و مقدار رم، نسخه پلاس پرچمدار بهاره سامسونگ برخلاف گلکسی S9 از دوربین دوگانه بهره‌مند خواهد بود.

علاوه بر همه این موارد، امتیازهای کسب شده توسط تراشه اختصاصی سامسونگ نشان داد که از این پس آن اختلاف‌های فاحش سابق بین عملکرد پردازنده پرچمداران سامسونگ و اپل دیگر وجود نخواهد داشت. در واقع تراشه اگزینوس ۹۸۱۰ با امتیازهایی که به دست آورده، خود را به قلمرو پرچمداران حال حاضر اپل یعنی برادران آی‌فون ۸ و آی‌فون X نزدیک کرده است؛ گجت‌هایی که با بهره‌مندی از تراشه اپل A11 بایونیک توانسته بودند در این بنچمارک امتیازهای ۴۲۰۰ و ۱۰۱۰۰ را در بخش‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای کسب کنند.