گوشی پرچم‌دار پی 20 هواوی هفتم اسفند معرفی خواهد شد

براساس یک گزارش جدید از چین، هواوی درنظر دارد تا گوشی پرچم‌دار پی ۲۰ را در تاریخ ۲۶ فوریه (۷ اسفند) معرفی کند. این شرکت از سری پی ۱۰ در نمایشگاه MWC رونمایی کرده است و پی ۹ به همراه پی ۹ پلاس در سال ۲۰۱۶، در همین نمایشگاه ارائه شده بود. به همین جهت، ممکن است چینی‌ها از رویه‌ای مشابه برای رونمایی از اعضای جدید سری «پی» استفاده کنند.

در حالی‌که انتظار می‌رفت پی ‍۱۱ و پی ‍۱۱ پلاس به عنوان گوشی‌های پرچم‌دار هواوی در سال ۲۰۱۸ عرضه شوند، آخرین گمانه‌زنی‌ها به عرضه سری «پی ۲۰» اشاره می‌کند. گفته شده است که این سری از نظر طراحی نسبت به نسل‌های قبل، متفاوت خواهد بود و قابلیت‌های جدیدی را نیز ارائه می‌دهد. از جمله مشخصات احتمالی هواوی پی ۲۰، می‌توان به عرضه این گوشی با نمایشگر ۶ اینچی کشیده با نسبت ابعاد ۱۸:۹ اشاره کرد که حاشیه‌های بسیار باریکی دارد؛ هواوی پی ۱۰ و هواوی پی ۱۰ پلاس به دلیل بهره‌گیری از دکمه‌ی فیزیکی Home، حاشیه‌های نسبتاً زیادی در اطراف نمایشگر خود دارند.

هواوی پی 10 / Huawei P10

هواوی پی ۱۰ و هواوی پی ۹ با دوربین دوگانه به بازار عرضه شده‌اند و اعضای جدید سری میت نیز در سال ۲۰۱۷، دوربین دوگانه دارند. با این‌حال، شایعه شده است که سازنده‌ی چینی به دنبال اعمال تغییرات گسترده در دوربین گوشی‌های پرچم‏‌دار جدید خود از سری «پی» است و احتمال دارد محصولاتی مجهز به دوربین سه‌گانه ارائه دهد. در همین رابطه، ایوان بلس تصویر تبلیغاتی را منتشر کرده بود که از عرضه‌ی پی ۲۰ با دوربین سه‌گانه با قابلیت ‌عکاسی با رزولوشن ۴۰ مگاپیکسل و زوم هیبریدی ۵ برابری حکایت می‌کند. ضمن اینکه دوربین سلفی می‌تواند عکس‌هایی با رزولوشن ۲۴ مگاپیکسل به ثبت برساند؛ هنوز مشخص نیست هواوی از دوربین سلفی دوگانه استفاده خواهد یا به یک سنسور در حاشیه‌ی بالای نمایشگر، رضایت می‏‌دهد.

کرین ۹۷۰ به عنوان پردازنده پرچم‌دار ۲۰۱۷ هواوی، قدرت پردازشی اعضای جدید سری پی را تأمین خواهد کرد. همچنین انتظار می‌رود گوشی‌های پرچم‌دار ۲۰۱۸ هواوی با حداقل شش گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی عرضه شوند. ضمن اینکه ممکن است باتری با ظرفیت ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت در پرچم‌‏داران پی ۲۰ به‏‌کار گرفته شود.

هواوی پی ۲۰ به همراه دو گوشی دیگر، به عنوان جانشین پی ۱۰ و پی ۱۰ پلاس معرفی خواهد شد؛ پی ۲۰ پلاس از نمایشگر بزرگ‌تری نسبت به پی ۲۰ بهره می‌گیرد اما از نظر طراحی و مشخصات سخت‌افزاری با برادر کوچک‌تر خود مشابه است. در نسخه «پرو» نیز از مشخصات سخت‌فزاری قدرت‌مندتری استفاده خواهد شد و این مدل، طراحی کاملاً متفاوتی با دیگر اعضای سری پی ۲۰ دارد.

مدل استاندارد و نسخه «پلاس» پرچم‏دار ۲۰۱۸ هواوی، طراحی نسبتاً مشابهی با میت ۱۰ دارند؛ هر دو مدل با وجود حاشیه‌های باریک در اطراف نمایشگر، به دکمه‌ی فیزیکی Home مجهز شده‌اند. در هواوی پی ۲۰ پرو، حاشیه‌های اطراف نمایشگر باریک‌تر است و چینی‌ها از آیفون ۱۰ اپل ایده گرفته‌اند؛ به همین جهت در بالای نمایشگر، بریدگی ایجاد شده است که سنسور دوربین سلفی و بلندگوی مخاطب درون آن جای می‌گیرد. ضمن اینکه حسگر اثرانگشت در مدل «پرو» به پنل پشتی انتقال یافته است.

قیمت گوشی هواوی پی ۲۰، پی ۲۰ پلاس و پی ۲۰ پرو در حال‌حاضر اعلام نشده است؛ با این وجود، یک منبع ادعا کرده که نسخه عادی جانشین پی ۱۰، ممکن است با نصف قیمت آیفون ۱۰ ارائه شود. به همین جهت، هواوی خواهد توانست خریداران را نسبت به انتخاب پرچم‌داران جدیدش متقاعد کند.