گوگل احتمالا در آینده از چیپست‌های خود در محصولاتش استفاده می‌کند

با معرفی گوشی‌های پیکسل، گوگل استراتژی جدید خود در دنیای موبایل را در پیش گرفت و بهترین سخت‌افزار خود را با بهترین نرم‌افزارش ترکیب کرد. گوگل امید دارد تا در طولانی مدت بتواند بخش سخت‌افزاری خود را نیز مانند بخش نرم‌افزاری‌اش، مشهور و سودآور بگرداند.

قسمتی از استراتژی جدید گوگل نام نبردن از دیگر شرکت‌هاست، حتی در مورد گوشی‌های پیکسل نامی از اچ‌تی‌سی که سازنده آن است، دیده نمی‌شود. گرچه این گوشی‌ها توسط گوگل ساخته نمی‌شوند، اما تمام قسمت‌های آن توسط گوگل طراحی شده است. اما در مورد سخت‌افزار گوگل به دیگر شرکت‌ها متکی است و ظاهرا چندان از این موضوع هم خوشحال نیست. دیوید برک، مسئول اندروید در مصاحبه‌ای که با بلومبرگ داشت، گفت که گوگل در حال توسعه چیپست‌ها و پردازنده‌های مخصوص به خود است تا از وابستگی خود به دیگر شرکت‌ها مانند سامسونگ و کوالکام بکاهد.

برک همچنین گفت که طراحی محصولات به بخش سخت‌افزار گوگل اجازه می‌دهد که برای بهبود سخت‌افزار و نرم‌افزار برنامه‌ریزی کند. آنها امید دارند که عرضه این محصولات در ترکیب با قدرت بازاریابی گوگل، محصولات پیکسل را به رقبای قدر برای آیفون و گلکسی S تبدیل کند. البته در مورد اسمارت‌فون‌ها چندان نمی‌توان با فاصله زمانی زیاد طراحی را در نظر گرفت، چون اکثر گوشی‌های موجود در بازار پس از یکسال در نسخه جدید عرضه می‌شوند. اما در مورد محصولاتی همجون روترهای وای‌فای و کرم‌کست می‌توان برای بازه‌های ۳ تا ۵ سال نیز برنامه‌ریزی داشت.