گوگل درآمد خود را با ناشران خبری تقسیم نخواهد کرد

در روز گذشته گزارشی منتشر شد که بیان می‌کرد کمپانی گوگل قصد دارد بخشی از درآمد خود را با ناشران خبری به اشتراک بگذارد. این گزارش نشان می‌داد که این غول جستجوی اینترنتی برای مشخص کردن خط مشی خود در نزاع با ناشران خبری آماده شده ولی امروز گوگل در یک بیانیه رسمی این موضوع را به‌طور کامل رد کرد و اعلام نمود که گزارش مذکور تماما اشتباه است.

روز یکشنبه که در روزنامه Financial Times، مطلبی در خصوص تقسیم درآمد این کمپانی با ناشران منتشر و بیان شد که گوگل تصمیم گرفته تا پایگاه داده و اطلاعات شخصی خود را با الگوریتم‌های یادگیری ماشین ترکیب کند تا ناشران خبر بتوانند پایگاه مشترک خود را بیش از پیش، رشد دهند.

گوگل

همچنین گفته شد که پیشنهاد ارائه شده به ناشران خبری، مشابه قراردادی که به تبلیغ‌کنندگان معمولی در سیستم تبلیغات AdSense این موتور جستجو داده شده، خواهد بود اما اکنون در بیانیه رسمی قرار گرفته بر روی وب‌سایت CNET، علاوه‌بر اشتباه خواندن گزارش مورد بحث، این کمپانی خاطر نشان کرد که پروژه اشتراک درآمد با ناشران فعلا در مراحل ابتدایی به سر می‌برد و تا به امروز هیچ قراردادی با ناشران خبری وجود ندارد. مگی شیل سخنگوی این شرکت تاکید کرد که:

ما هنوز به یک نتیجه نهایی درباره پروژه اشتراک درآمد دست نیافته‌ایم و نیاز است در این زمینه با ناشران صحبت کنیم.

در هر صورت باید گفت که گوگل در حال تلاش برای اجرای این پروژه است ولی هنوز مشخص نیست چه نتیجه‌ای در این زمینه رقم خواهد خورد.