۱۵ بازی مستقل مورد انتظار سال 2018

طی سال‌های اخیر، بازی‌های مستقل هم در کنار بازی‌های بزرگ و پرخرج، پیشرفت خیلی خوبی داشته‌اند و شاهد آثار خیلی زیادی بودیم که هم توسط گیمر‌ها مورد استقبال قرار گرفتند و هم اینکه در جوایز معتبر بازی‌های ویدیویی، جایگاه خوبی به دست آوردند. پیش از این در زومجی، ۱۰ بازی مستقل موفق سال ۲۰۱۷ را معرفی کرده و همچنین در مقاله‌ای به بازی‌های بزرگ موردانتظاری که در سال ۲۰۱۸ منتشر خواهند شد اشاره کردیم. حال امروز سراغ تعدادی از بازی‌های مستقل موردانتظار ۲۰۱۸ خواهیم رفت که بهتر است اسم‌شان را در لیست‌تان یادداشت کنید و آن‌ها را از دست ندهید!

در نظر داشته باشید که بازی‌ها ترتیب خاصی ندارند و صرفا برای لیست شدن شماره‌گذاری شده‌اند.

بازی Baba is You

۱- Baba is You

 • سازنده: Hempuli Oy
 • پلتفرم: کامپیوتر
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۸

یکی از دلایلی که باعث محبوبیت بازی‌های مستقل می‌شود، نمود بیش‌تر ایده‌های نو و جدید در آن‌ها است؛ ایده‌هایی که شاید شرکت‌های بزرگ ریسک استفاده از آن‌ها را در بازی‌هایشان قبول نکنند، اما بازی‌سازان مستقل، بدون ترس به سراغ‌شان می‌روند و گاهی هم نتیجه کار عالی می‌شود. Baba is You هم یکی از همین دست بازی‌های مستقل است که سازندگانش با ایده‌هایی نو سراغ خلق آن رفته‌اند. آنچه که Baba is You را به بازی متفاوتی تبدیل می‌کند، غیرقابل پیش‌بینی بودن نتیجه مراحل بازی است؛ به این صورت که در این بازی، تمام کار‌هایی که شما در طول مراحل انجام می‌دهید، منجر به وقوع اتفاقات غیرمنتظره‌ای می‌شوند که ممکن است شرایط مرحله را به کلی تغییر دهند. برای مثال، حرکت دادن یک آیتم ساده در محیط می‌تواند منجر به آتش گرفتن کل محیط شود یا اینکه شخصیت اصلی بازی را به یک تکه سنگ تبدیل کند!

Baba is You طبق اعلام سازندگانش ۱۰۰ مرحله خواهد داشت و همچنین یک ویرایشگر مراحل نیز در دسترس شما خواهد بود تا مراحل دلخواه خودتان را خلق کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید. سازندگان همچنین اعلام کرده‌اند که برای موفقیت در این بازی، باید آمادگی رو‌به‌رو شدن با اتفاقات غیرمنتظره را داشته باشید و از آن‌ها قوانین خاص و منحصر‌به‌فرد بازی را یاد بگیرید.

دانلود ویدیو از آپارات

Burden of Command بازی

۲- Burden of Command

 • سازنده: Green Tree Games LLC
 • پلتفرم: کامپیوتر
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۸

تا به امروز بازی‌های زیادی با محوریت جنگ جهانی دوم ساخته شده‌اند و Burden of Command هم یکی از همین دست بازی‌ها است که البته ایده بسیار متفاوتی نسبت به آن‌ها دارد. هدف سازندگان این بازی نه به تصویر کشیدن آن روی خشن و خونین جنگ، که به تصویر کشیدن گروهی از سربازان و مخصوصا فرمانده آن‌ها است که در کنار وظایف جنگی و نظامی، سنگینی مسئولیت حفظ جان نیرو‌هایش را هم روی دوش خود حس می‌کند. در این بازی که با دوربین ایزومتریک (بالا به پایین) روایت می‌شود، شما هدایت گروهی از سربازان را در جریان عملیاتی در آفریقا بر عهده دارید. یکی از ویژگی‌های جالب بازی Burden of Command وفادار ماندن آن به تاریخ است و می‌توانید انتظار روایتی واقع‌گرایانه از بازی را داشته باشید.

به‌علاوه در جریان بازی Burden of Command بارها در موقعیت‌هایی قرار خواهید گرفت که باید انتخاب‌های سختی داشته باشید؛ انتخاب‌هایی که می‌توانند باعث مرگ یا نجات گروهی از انسان‌ها شوند. در مجموع Burden of Command به جای آنکه سعی در ارائه تجربه‌ای اکشن داشته باشد، حس و حال قرار گرفتن در یک جنگ بی‌رحم را ارائه خواهد کرد و از این نظر، قصد دارد تجربه‌ای تاثیرگذار به مخاطب ارائه کند.

دانلود ویدیو از آپارات

بازی Celeste

۳- Celeste 

Celeste بازی جدید سازنده TowerFall Ascension است و همین مساله کافی است تا این اثر، به یک بازی موردانتظار تبدیل شود. Celeste در واقع یک بازی پلتفرمر با درجه سختی بالا است که از قضا همین امروز (۵ بهمن) هم منتشر شده است! در این بازی، با دختری به نام مدلین همراه می‌شویم که برای رها شدن از کابوس‌های همیشگی‌اش باید به فراز کوهی به نام Celeste برسد. حال وظیفه شما است که در این راه او را هدایت کنید و برای این منظور، باید مراحل پلتفرمر سخت و دشواری را پشت سر بگذارید. البته سازندگان یک حالت آسان‌تر هم برای بازی در نظر گرفته‌اند که از طریق آن می‌توانید یک سری موارد را به نفع خودتان تغییر دهید و مثلا سرعت بازی را کاهش دهید.

سازندگان بازی Celeste همچنین در کنار اهمیت دادن به گیم‌پلی، به موارد هنری بازی‌شان هم توجه زیادی داشته‌اند و به همین دلیل هم تمام محیط‌های بازی که بسیار هم زیبا به نظر می‌رسند، با دست طراحی شده‌اند و بیش از دو ساعت موسیقی مخصوص هم برای این بازی نواخته شده است که این مسائل باعث شده‌اند تا این بازی از حیث هنری هم حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

دانلود ویدیو از آپارات

بازی fe

۴- Fe

 • سازنده: Zoink
 • پلتفرم: کامپیوتر، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، سوییچ
 • تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن

الکترونیک آرتز با اینکه بیش‌تر با بازی‌های ورزشی بزرگ و آثاری چون Battlefield و Need for Speed شناخته می‌شود، اما طی سال‌های گذشته با کمپینی به نام EA Originals حمایت خوبی هم از بازیساز‌های مستقل داشته است. Fe یکی از همین دست بازی‌ها است که با حمایت الکترونیک آرتز ساخته می‌شود و از آن بازی‌هایی است که سازندگانش توجه زیادی به جلوه‌های هنری‌اش دارند. بازی Fe از نظر ایده کلی، شباهت‌هایی به بازی Okami هم دارد. در این بازی باید یک روباه را کنترل کنید که توانایی خواندن آهنگ‌های مختلفی را دارد.

داستان بازی Fe از این قرار است که یک نیروی ناشناخته، موجودات جنگل را آزار می‌دهد و حال شما در نقش روباه مذکور، باید در برابر این نیروی تاریکی ایستادگی کنید. در طول بازی امکان گشت و گذار در محیط زیبای بازی را خواهید داشت که طراحی هنری خاصی دارد و می‌توانید با سایر حیوانات جنگل ارتباط برقرار کنید و از آن‌ها قابلیت‌های جدیدی یاد بگیرید.

دانلود ویدیو از آپارات

بازی Donut County

۵- Donut County

 • سازنده: Ben Esposito
 • پلتفرم: کامپیوتر و iOS
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۸

پیش‌تر به این موضوع که بازی‌های مستقل امکان خوبی برای پرورش ایده‌های نو فراهم می‌کنند اشاره کردیم و خب Donut County یکی از همین دست بازی‌ها است که ایده گیم‌پلی خلاقانه و تا حدود زیادی عجیب و غریبی دارد! Donut County در اصل یک بازی پازل فیزیک محور است و گیمر در آن، در نقش یک راکون قرار می‌گیرد. این راکون در استخدام یک شرکت است و می‌تواند از راه دور، حفره‌هایی روی زمین را هدایت و کنترل کند و از این طریق، وسایل به‌دردنخور مردم را به داخل حفره می‌کشد.

با این حال شرایط به همین شکل ادامه پیدا نمی‌کند و این راکون پس از آن که خودش هم در اثر یک اتفاق به داخل یکی از همین حفره‌ها کشیده و در آنجا با مردم جدیدی آشنا می‌شود، وارد ماجراجویی جدید و عجیبی می‌شود. Donut County ایده خاص و جدیدی دارد و باید منتظر ماند و دید که آیا در نهایت قادر خواهد بود در عمل هم به اندازه ایده‌اش جالب باشد یا خیر.

دانلود ویدیو از آپارات

بازی Fossil Hunters

۶- Fossil Hunters

 • سازنده: Reptoid Games
 • پلتفرم: کامپیوتر، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، سوییچ
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۸

احتمالا از نام بازی Fossil Hunters هم توانسته‌اید به محتویات آن پی ببرید؛ در این بازی، شما یک جوینده فسیل هستید و هدف‌تان پیدا کردن فسیل دایناسور‌هایی است که خیلی وقت پیش از بین رفته‌اند. در بازی Fossil Hunters امکان انتخاب شخصیت‌تان از بین چهار کاراکتر را خواهید داشت. این بازی در مجموع ۳۰ مرحله مختلف دارد که در جریان آن‌ها، ابتدا باید با گشتن دقیق محیط، اجزای فسیل دایناسور‌ها را به دست بیاورید و سپس با کنار هم قرار دادن این اجزا در قالب یک پازل، شکل نهایی فسیل دایناسور موردنظر را بسازید.

بازی Fossil Hunters را همچنین در کنار حالت تک‌نفره، می‌توان به شکل چندنفره همکاری نیز تا سقف چهار بازیکن تجربه کرد. به‌علاوه فسیل‌ها فقط به یک شکل محدود نیستند و سازندگان در این زمینه به بازیکنان آزادی‌عمل داده‌اند تا به روشی که دوست دارند، فسیل‌ها را در کنار هم قرار دهند.

دانلود ویدیو از آپارات

بازی Griftlands

۷- Griftlands

 • سازنده: Klei Entertainment
 • پلتفرم: کامپیوتر
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۸

Klei Entertainment با ساخت بازی‌هایی چون Shank یا Mark of the Ninja نامی شناخته‌شده در بین بازی‌سازان مستقل است و به همین دلیل هم نمی‌توان از بازی جدید آن‌ها به‌سادگی غافل شد. بازی جدید این استودیو Griftlands نام دارد و اثری در سبک نقش آفرینی است. در بازی Griftlands، همه چیز قابل معامله است؛ حتی چیز‌هایی مثل وفاداری یا اخلاق! بازی Griftlands اولین بار در جریان نمایشگاه E3 2017 معرفی شد و با توجه به سابقه خوب استودیوی سازنده‌اش، انتظار می‌رود که تجربه‌ای لذت‌بخش و سرگرم‌کننده ارائه کند.

در بازی Griftlands علاوه بر اینکه شاهد المان‌های آشنای بازی‌های نقش آفرینی مثل انجام انواع و اقسام ماموریت‌ها و ارتقای شخصیت و مجهز کردن او به تجهیزات مختلف خواهیم بود، می‌توانیم دستاورد‌هایمان را هم با هرچیزی که فکرش را بکنید معامله کنیم و این ویژگی است که Griftlands را به تجربه‌ای منحصر‌به‌فرد تبدیل می‌کند.

دانلود ویدیو از آپارات

بازی Kingdom Come Deliverance

۸- Kingdom Come: Deliverance

 • سازنده: Warhorse Studios
 • پلتفرم: کامپیوتر، پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان
 • تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن

Kingdom Come: Deliverance با اینکه یک بازی مستقل ساخته استودیو وارهورس است، اما چیزی از بازی‌های بزرگ نقش آفرینی کم نخواهد داشت و به همین دلیل هم با قیمت ۶۰ دلاری به فروش خواهد رسید. Kingdom Come: Deliverance در واقع یک بازی نقش آفرینی جهان‌باز است که با توجه به نمایش‌ها و تصاویر منتشر‌شده از آن، می‌توان گفت که از نظر گرافیکی هم اثری در حد و اندازه‌های بازی‌های بزرگ به نظر می‌رسد. در این بازی که در دوران امپراطوری روم جریان دارد، گیمر در نقش فردی قرار می‌گیرد که خانواده‌اش را از دست داده و حال به دنبال گرفتن انتقام از مسببین این اتفاق است.

در واقع همان‌طور که سال گذشته بازی Hellblade یک اثر بزرگ در قامت یک بازی مستقل بود، امسال هم Kingdom Come: Deliverance چنین تجربه‌ای به نظر می‌رسد. داشتن جهانی وسیع و بزرگ، داستانی غیرخطی که در جریان آن می‌توانید با آزادی‌عمل بالایی ماموریت‌ها را انجام دهید، وفادار بودن بازی به یک سری وقایع تاریخی و در نهایت گرافیکی که دست کمی از بازی‌های شاخص روز ندارد همه و همه دست به دست هم داده‌اند تا Kingdom Come: Deliverance یک بازی کاملا موردانتظار باشد.

دانلود ویدیو از آپارات

بازی Mothergunship

۹- Mothergunship

 • سازنده: Grip Digital و Terrible Posture Games
 • پلتفرم: پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و کامپیوتر
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۸

بازی‌های مستقل فقط به آثار عجیب و غریب محدود نیستند و در بین آن‌ها بازی‌هایی در سبک‌های رایج بازی‌های ویدیویی هم دیده می‌شود. Mothergunship یکی از همین دست بازی‌ها است که در سبک اول شخص ساخته شده و یک شوتر سریع و هیجان‌انگیز است. این بازی در اصل ساخته جدید سازندگان بازی تحسین‌شده Tower of Guns است و همین هم دلیل دیگری است تا اسم آن را در لیست بازی‌های موردانتظار‌مان ثبت کنیم.

بازی Mothergunship داستانی آشنا برای یک بازی شوتر اول شخص دارد؛ به این صورت که تعداد زیادی موجود رباتیک به زمین حمله کرده و آن را تصرف کرده‌اند و حال وظیفه شما است که به نبرد با این موجودات بروید و در قالب یک بازی شوتر سراسر هیجان و اکشن، آن‌ها را از بین ببرید. Mothergunship همچنین یک سری ایده‌های جالب و خاص هم دارد و برای مثال، می‌توانید سلاح‌هایتان را به شکلی که خودتان دوست دارید بسازید و همچنین بازی را به شکل همکاری آنلاین با دوستان‌تان تجربه کنید. همچنین بازی یک سری باس فایت هیجان‌انگیز هم خواهد داشت که در آن‌ها باید با موجودات عظیم‌الجثه‌ای مبارزه کنید که شکست دادن‌شان کار راحتی نخواهد بود.

دانلود ویدیو از آپارات

بازی Railway Empire

۱۰- Railway Empire

 • سازنده: Gaming Minds Studios
 • پلتفرم: کامپیوتر
 • تاریخ انتشار: ۶ بهمن

کمپانی کالیپسو یکی از شرکت‌هایی است که با سری بازی‌هایی چون Tropico سابقه خوبی در زمینه بازی‌های شبیه‌ساز و مدیریتی ثبت کرده است. بازی جدید این شرکت Railway Empire است که از قضا فردا هم منتشر خواهد شد. در این بازی همان‌طور که از اسم آن هم قابل حدس است، وظیفه کنترل و مدیریت قطار‌ها و راه آهن را بر عهده دارید و باید سعی کنید با ساخت خطوط راه آهن و به دست آوردن قطار‌های جدید‌تر، شبکه راه آهن خودتان را بیش از پیش گسترش بدهید.

داستان بازی در سال ۱۸۳۰ و در آمریکا جریان دارد؛ جایی که راه آهن کم کم در حال احداث در این کشور است. حال وظیفه شما است که کارتان را از احداث خطوط راه آهن اولیه و با قطار‌های ساده شروع کنید و به مرور زمان، با گسترش فعالیت‌تان به فرمانروایی در این زمینه تبدیل شوید. در بازی شاهد بیش از ۴۰ قطار مختلف خواهیم بود که با تمام جزییات طراحی شده‌اند. همچنین در این بازی باید با شرکت‌های دیگری که فعالیتی مشابه شما دارند هم رقابت کنید و اجازه ندهید آن‌ها کنترل بیش‌تر راه آهن آمریکا را در دست بگیرند.

دانلود ویدیو از آپارات

بازی The Gardens Between

۱۱- The Gardens Between

 • سازنده: The Voxel Agents
 • پلتفرم: پی‌سی و پلی‌استیشن 4
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۸

تا به اینجای لیست، بازی‌های پازل کم نداشته‌ایم و The Gardens Between هم یک بازی دیگر در این سبک است که مخصوصا به سبب داشتن جلوه‌های هنری خاص و چشم‌نواز به اثری موردانتظار تبدیل می‌شود. این بازی در جریان نمایشگاه بازی پاریس ۲۰۱۷ معرفی شد و هنوز تاریخ انتشار مشخصی ندارد. با این حال تماشای تنها ویدیوی منتشر‌شده از آن، ناخودآگاه مخاطب را یاد بازی‌هایی چون Monument Valley می‌اندازد.

The Gardens Between توسط سازندگانش یک بازی پازل سورئال معرفی شده که راوی داستان دو شخصیت جوان است. این دو شخصیت و دو دوست، آرینا و فرندت نام دارند که به شکلی ناخواسته وارد یک جزیره می‌شوند و حال برای رها شدن از این محیط و پی بردن به راز‌هایش، باید پازل‌های مختلفی را حل کنند. با اینکه سازندگان هنوز اطلاعات خیلی زیادی از جزییات گیم‌پلی بازی منتشر نکرده‌اند، اما به نظر می‌رسد روش‌های خلاقانه‌ای برای حل پازل‌ها پیش روی مخاطبین خواهند بود و مثلا می‌توانید با دست‌کاری زمان یک سری معما‌ها را حل کنید.

دانلود ویدیو از آپارات

بازی The Last Night

۱۲- The Last Night

 • سازنده: Odd Tales
 • پلتفرم: کامپیوتر و ایکس‌باکس وان
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۸

بازی The Last Night که اولین بار در جریان E3 2017 معرفی شد، یکی دیگر از بازی‌های این لیست است که در کنار گیم‌پلی امیدوار‌کننده خود، از نظر بصری هم بسیار خاص و زیبا به نظر می‌رسد و حس و حالی تقریبا سایبرپانکی دارد و مخصوصا نورپردازی‌های خاص بازی کاملا چشم‌نواز هستند. The Last Night همچنین از حیث گیم‌پلی، یک اثر پلتفرمر و سینمایی دو و نیم بعدی است که توسط استودیو Odd Tales ساخته می‌شود و کمپانی Raw Fury هم قصد انتشار آن را دارد.

در جریان بازی The Last Night شخصیتی به نام چارلی را کنترل خواهید کرد که جزو افراد طبقه پایین جامعه به حساب می‌آید. در این بازی قادر خواهید بود در سطح شهر به شکلی آزادانه گشت و گذار کرده و با کاراکتر‌های دیگر صحبت کنید. همچنین امکان انجام ماموریت‌های مختلفی هم وجود دارد که در جریان آن‌ها باید با دشمنان از طریق مخفی‌کاری یا اکشن با سلاح‌های گرم مبارزه کنید. با اینکه The Last Night ایده خیلی جدیدی در زمینه گیم‌پلی ندارد، اما یک بازی پلتفرمر/اکشن جالب به نظر می‌رسد و می‌تواند به یکی از بازی‌های مستقل خوب امسال تبدیل شود.

دانلود ویدیو از آپارات

بازی They Are Billions

۱۳- They Are Billions

 • سازنده: Numanation Games
 • پلتفرم: کامپیوتر
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۸

تا به اینجا بازی‌های مختلفی را در سبک‌های متفاوت معرفی کرده‌ایم و اگر نوبتی هم باشد، نوبت یک بازی استراتژیک است. They Are Billions که چندی پیش نسخه Early Access آن در دسترس قرار گرفت، یک اثر استراتژیک با حس و حال آخرالزمانی است که در آن باید با ساخت پایگاهی قدرتمند برای بقا تلاش کرده و در برابر زامبی‌ها ایستادگی کنید. در واقع داستان بازی They Are Billions در آینده‌ای دور روایت می‌شود که زامبی‌ها اکثر انسان‌ها را کشته‌اند و فقط تعداد کمی از انسان‌ها باقی مانده‌اند. حال شما وظیفه هدایت این گروه را دارید و باید مثل یک بازی استراتژیک کلاسیک، ابتدا پایگاه خودتان را با استفاده از انواع و اقسام ساختمان‌ها بسازید و سپس اقدام به آماده کردن ارتشی برای مقابله با زامبی‌ها کنید.

واقعیت این است که امروزه بازی‌های استراتژیک خیلی زیادی ساخته نمی‌شوند و همین مساله هم اهمیت بازی‌هایی چون They Are Billions را بیش از پیش افزایش می‌دهد؛ مخصوصا که نسخه Early Access این بازی توانسته نقد‌های بسیار خوبی از کاربران دریافت کند و نمایش‌های بازی هم نوید تجربه‌ای هیجان‌انگیز را می‌دهند؛ تجربه‌ای که در آن باید در برابر تعداد خیلی زیادی از زامبی‌ها که گاهی کل صفحه را پر می‌کنند، ایستادگی کنید و برای بقا به معنی واقعی کلمه بجنگید!

دانلود ویدیو از آپارات

بازی Wattam

۱۴- Wattam

 • سازنده: Funomena
 • پلتفرم: کامپیوتر و پلی‌استیشن 4
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۸

یکی دیگر از بازی‌های عجیب و غریب لیست، Wattam است که ساخته جدید خالق بازی Katamari Damacy به شمار می‌رود. راستش را بخواهید، در Wattam خبری از قوانین خاص یک بازی ویدیویی نیست و برای همین هم نمی‌توان خیلی آن را در سبک خاصی دسته‌بندی کرد. در این بازی، شهردار شهر Wattam از شما دعوت می‌کند که به این شهر رنگارنگ سفر کنید و از جاذبه‌های مختلف آن، لذت ببرید. پس از ورود به شهر، آزاد هستید تا تقریبا هر کاری را که دوست دارید، انجام دهید؛ کار‌هایی مثل صحبت کردن با شخصیت‌ها و مردم دیگر این شهر و پی بردن به رمز و راز‌های مختلف زندگی آن‌ها یا کمک کردن به مردم شهر برای حل پازل‌های جالب و مختلف.

در مجموع Wattam از آن دست بازی‌هایی است که خیلی در قید و بند ارائه روایتی غنی و جدی نیست و صرفا برای سرگرم کردن مخاطبین طراحی شده است و از آن دست بازی‌هایی است که می‌توان ساعت‌ها غرق دنیای شاد و جالب آن شد و لذت برد.

دانلود ویدیو از آپارات

بازی Where the Water Tastes like Wine

۱۵- Where the Water Tastes like Wine

 • سازنده: Dim Bulb Games, Serenity Forge
 • پلتفرم: کامپیوتر
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۸

Where the Water Tastes like Wine به‌عنوان حسن ختام این لیست، یکی دیگر از بازی‌هایی است که ایده‌ای نو و خلاقانه دارد. این بازی نشات گرفته از تاریخ و فرهنگ آمریکا است و شما در آن، نقش یک مسافر را دارید که می‌تواند به قسمت‌های مختلف آمریکا سفر کند و در طول مسیر، ماجراجویی‌های جالبی را پشت سر بگذارد. به طور دقیق‌تر، در طول سفرتان به قسمت‌های مختلف آمریکا ممکن است با افرادی رو‌به‌رو شوید که هریک داستان خاص و منحصر‌به‌فردی دارند و آن را برای شما هم روایت می‌کنند. به‌علاوه ممکن است اتفاقات دیگری را تجربه کنید که برخی از آن‌ها، برگرفته از کتاب‌های نویسندگان شاخص دنیا هستند و خب همین مساله یک نکته جالب در رابطه با این بازی است.

این حس خاص و منحصر‌به‌فرد بودن در جنبه‌های بصری بازی Where the Water Tastes like Wine نیز دیده می‌شود و با اثری طرف هستیم که نقشه آن به صورت سه‌بعدی طراحی شده، اما دیگر بخش‌های بازی، طراحی دو‌بعدی دارند. Where the Water Tastes like Wine در کل پتانسیل این را دارد که با پرداختن به موضوعاتی مهم، به تجربه‌ای تاثیرگذار تبدیل شود.

دانلود ویدیو از آپارات