راه‌اندازی واحد درسی “پوکیمون‌گو” در دانشگاه سالفورد انگلیس

 دانشجویان دانشگاه سالفورد انگلیس باید در بخشی از دروس خود برای گرفتن مدرک، بازی موبایلی “پوکیمون‌گو” را بازی کنند.

به گفته دانشگاه سالفورد، بازی پوکمون‌گو که در آن، بازیکنان باید به دنبال شخصیت‌های انیمیشنی مجازی در جهان واقعی بگردند،‌ می‌تواند درس فناوری اطلاعات کسب و کار را درک‌پذیرتر و دست‌یافتنی‌تر کند.

دیوید کرپس، استاد دانشگاه سالفورد اظهار کرد: این بازی از سیستم‌های اطلاعاتی مختلف قابل دسترسی از طریق اینترنت،‌ یک دوربین دیجیتالی و یک حسگر موقعیت جی‌پی‌اس استفاده می‌کند.

درس فناوری اطلاعات کسب و کار در مورد ارتباط بین کسب و کار، افراد و سیستم‌های اطلاعات است . پوکمون‌گو یک بازی عالی برای درک‌پذیرتر کردن این درس محسوب می‌شود.

دانشجویان در این کلاس به بررسی تغییر رفتار آموزش‌دهندگان در نتیجه انجام این بازی خواهند پرداخت. مربیان پوکمون‌گو مسیرهای طولانی‌تری را برای رسیدن به یک مقصد طی می‌کنند و در راه، آن‌ها ممکن است برای شکار پوکمون توقف کرده یا منابع را از پوک‌استاپ‌ها دریافت کنند.

دانشجویان همچنین استفاده از بازی پوکمون‌گو را در کسب‌وکارهای مختلف بررسی خواهند کرد. این کسب‌وکارها که در نزدیکی پوک‌استاپ‌ها قرار دارند، می‌توانند از ماژول‌های فریبنده برای جذابتر کردن آن موقعیت خاص برای مشتریان استفاده کنند.

این نخستین باری نیست که بازی پوکمون‌گو در دانشگاه استفاده شده است. دانشگاه آیداهو نیز یک کلاس با نام بازی‌های فرهنگ پاپ برگزار می‌کند که در آن باید بازی پوکمون‌گو را گذراند.

استیون برد،‌ استاد این درس اظهار کرد: این اپلیکیشن کارهای خیلی بیشتری از ضربه زدن به یک پوک‌بال را انجام می‌دهد. شما باید در محیط به جستجو پرداخته، چیزهای مختلف را ببینید، فعال باشید و خورشید را مشاهده کنید. این بازی به شما اجازه می‌دهد تا در گروههای بزرگ و به شکل یک تیم حرکت کنید. در این بازی، نه تنها فعالیت فیزیکی می‌کنید، بلکه کار تیمی و رهبری را نیز یاد می‌گیرید.