Surface Dial؛ رویای طراحان

اگر طراح هستید یا به طراحی علاقه دارید، مایکروسافت یک گجت بی‌نظیر را ساعاتی پیش معرفی کرد. این گجت بدون سیم Surface Dial نام دارد. با استفاده از این وسیله کار طراحی با کامپیوتر مفهوم جدیدی پیدا می‌کند.

سرفیس دایال را می‌توانید روی میز و روی صفحه نمایش دستگاه‌های سرفیس استفاده کنید. این دستگاه یک گجت استوانه‌ای کوچک است که می‌توانید آن را بچرخوانید یا فشار دهید تا امکانات متفاوتی را در هر برنامه در اختیار شما قرار دهد. توضیح کاربرد این دستگاه مشکل است اما خیلی جذاب‌تر می‌شود اگر کاربرد کوچکی از این وسیله را در 2 ویدئو نشان دهیم.

در ویدئوی اول این دستگاه را در حالتی می‌بینید که روی میزکار و کنار سرفیس قرار گرفته است و می‌تواند کار اسکرول را انجام دهد و یا بسیاری از نیازهای شما را پاسخ بگوید.

همانطور که در ویدئوی بالا دیدید این گجت کاربردی می‌تواند دنیای دیجیتال را تغییر دهد و اختراع مهمی باشد مانند موس و کیبورد. اما کارایی این دستگاه در اینجا خلاصه نمی‌شود. اوضاع زمانی جذاب‌تر می‌شود که شما این گجت را روی صفحه نمایش سرفیس استودیو قرار می‌دهید. در ادامه ویدئوی مربوط به این قسمت را از دست ندهید.

مایکروسافت هنوز هیچ صحبتی از این موضوع نکرده که این محصول چه زمانی یا با چه قیمتی عرضه می‌شود و این دستگاه را با سرفیس استودیو معرفی کرده است که از فردا می‌توانید آن را در تمام فروشگاه‌های رسمی مایکروسافت ببینید و برای آن پیش ثبت‌نام کنید.