ZTE برای تست اولیه شبکه ۵G با اپراتورهای هندی همکاری می‌کند

Economic Times گزارش کرده که ZTE تست شبکه 5G را در هند انجام می‌دهد. در این گزارش گفته شده که شرکت‌های بزرگ مخابراتی هند مانند Bharti Airtel ،Vodafone India و Reliance Jio با این سازنده چینی تجهیزات مخابراتی و گوشی‌های هوشمند، همکاری می‌نمایند.

هند یکی‌ از بزرگترین بازار‌های شبکه‌های بی‌سیم در جهان است که فضای مناسبی برای گسترش آن‌ها دارد. Fan Xiaobing رئیس بخش بازاریابی و راه‌حل‌های اقتصادی ZTE به Economic Times گفت:

هند یک بازار بسیار مهم برای ما محسوب می‌شود. در صنعت مخابرات همه‌ چیز روز‌به‌روز پیشرفت می‌کند و هند بستر خوبی برای این پیشرفت‌ها ارائه می‌دهد. بازار مخابرات هند بسیار سریع رشد می‌کند و ما در حال سرمایه‌گذاری‌ در این کشور برای حمایت از این رشد هستیم.

هم‌چنین Fan Xiaobing اظهار داشت که ZTE تجهیزات مخابراتی را به اپراتورهای هندی که برای نیاز‌های محلی طراحی و سفارشی‌سازی شده‌اند، ارائه می‌دهد. این کمپانی این شروع زود هنگام را برای پیش‌ افتادن از رقبای خود در این حوزه مانند نوکیا، هواوی و اریکسون انجام داده که همه آن‌ها تولید‌کنندگان تجهیزات مخابراتی برای اپراتورهای هندی هستند.

هند اهمیت 5G برای این کشور را می‌داند و در‌حال برنامه‌ریزی برای شروع مصرف آن توسط مشتریان تا سال 2020 است. دولت هند برای نخستین بار، spectrum را که از شبکه 5G پشتیبانی‌ می‌کند در دسترس اپراتورها قرار خواهد داد.

ZTE هم‌اکنون درحال مذاکره با اپراتورهای هندی برای شبکه 5G است تا زیر‌ ساخت‌های لازم برای ارائه این ارتباطات بی‌سیم در هر مکانی فراهم شود. ما انتظار داریم که به‌زودی در هند همکاری‌های جدیدی برای این شبکه‌ به‌وجود آید.